Geri çekilen oyun yeniden indirilecek

Geri çekilen oyun yeniden indirilecek

Birden bire dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olmayı başaran Flappy Bird, geliştiricisi tarafından mobil uygulama mağazalarından geri çekilmişti. Kısa süren ayrılığın ardından geliştiricisi, oyunu yeniden indirilmeye sunmaya karar verdi.

Geçtiğimiz gün @painfullpacman isimli Twitter kullanıcısının sorusu üzerine Flappy Bird'ü yeniden uygulama mağazalarına yükleyeceğini açıklayan Vietnamlı mobil oyun geliştiricisi Dong Nguyen, bunun yakın bir tarihte olmayacağını belirtti.

9 ŞUBAT'TA YAYINDAN KALDIRDI

Nguyen, Flappy Bird'ün saplantı derecesinde bağımlılık yapmasından rahatsız olduğu için, oyunu 9 Şubat tarihinde uygulama mağazalarından kaldırmıştı. O günden bu yana birçok dergi, gazete ve web sitesine röportajlar veren Vietnamlı geliştirici, 169 bin kişi tarafından takip edilen Twitter hesabından da her gün onlarca soruyu yanıtlıyor.

Flappy Bird'ü uygulama mağazalarından çektikten sonra da, oyundan her gün yüklü bir reklam geliri (50 bin dolar olduğu söyleniyor) kazandığını kabul eden Nguyen, birden bire oyunu yeniden sunmaya karar verdi; gel gelelim Flappy Bird hâlâ saplantı derecesinde bağımlılık yapan bir oyun...

Nguyen'in ani karar değişikliği kafamızı karıştırırken, dün kendisine "Flappy Bird'ü App Store'a geri yükleyecek misin?" sorusunu soran @painfullpacman isimli Twitter kullanıcısının hesabını aynı gün açması ve yalnızca Dong Nguyen'e sorular sorması da, bizi Komplo Teorisi filmindeki Mel Gibson'a döndürdü.

OYUNU ÇEKSE DE REKLAM GELİRİ ELDE ETTİ

Sonuç olarak elde, dünyanın en popüler mobil oyunlarından biriyken, insanî kaygılardan dolayı oyununu geri çeken ve ardından en popüler mobil oyun geliştiricilerinden biri olan Dong Nguyen var. Oyunu geri çekse de reklam geliri elde etmeye devam etti ve daha önce birçok insan tarafından sorulmasına rağmen yanıtlamadığı soruyu dün, @painfullpacman isimli sadece ona soru sormak için açılmışa benzeyen yumurta profilden geldiğinde yanıtladı. Şimdi de Flappy Bird geri dönmeye hazırlanıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi, şu an Komplo Teorisi filminin tam ortalarındaki Mel Gibson'ız. Pek bilmiyor ancak, çok şüpheleniyoruz. Aklımızda dönüp duran soru ise biz Flappy Bird'ü oynarken, Dong Nguyen de bizimle mi oynuyor?