Euro
14.4221
-0.32%
Dolar
12.7531
-0.49%
Altın
733.03
-0.27%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
721.522
0.08%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  İngiliz astronot Türkiye'nin uzaydan görüntüsünü paylaştı

  İngiliz astronot Tim Peake, Türkiye'nin de içinde yer aldığı uzaydan çekilmiş muhteşem güzellikteki görüntüleri paylaştı.
  • Ajanslar
  • 10.02.2016 - 09:31
  İngiliz astronot Türkiye'nin uzaydan görüntüsünü paylaştı

  Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki İngiliz astronot Tim Peake, Kuzey Afrika, Türkiye ve Rusya üzerindeki rotada gece çektiği eşsiz görüntüleri paylaştı.

  YILDIRIMLAR DİKKAT ÇEKİYOR

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından dün yayınlanan görüntülerde, hızlandırılmış çekim tekniği (time lapse) ile kaydedilmiş şimşekler ve fırtına yer alıyor. Özellikle Türkiye'nin güney kıyılarında, Akdeniz'de ve Kıbrıs üzerinde görülen bulut tabakaları ile yıldırımlar dikkat çekiyor.

  İngiliz astronot Türkiye nin uzaydan görüntüsünü paylaştı #1

  İngiliz astronot Türkiye'nin uzaydan görüntüsünü paylaştı İZLE

  TÜRKİYE'NİN IŞIKLARI BÜYÜLÜYOR

  Afrika çöllerinin ıssızlığı, Nil deltasının ışıltısı, Akdeniz'de hakim olan kasırga, şimşeklerin parıltıları, Türkiye'deki yerleşim birimlerinin gece ışıkları, Karadeniz ve ardından Rusya toprakları, astronot Tim Peake'in kamerasına yansıyor.

  ELEKTRİK AYRINTISI

  Öte yandan Türkiye üzerinde Güneydoğu'daki şehirlerin diğer bölgelerdeki şehirlere oranlara daha aydınlık olduğu görüldü.

  İngiliz astronot Türkiye nin uzaydan görüntüsünü paylaştı #2

  16 ÜLKENİN DESTEĞİYLE ÇALIŞIYOR

  Yerden ortalama 350 kilometre yükseklikteki rotasında ilerlemeye devam eden ve halen boşluktaki tek faaliyet alanı olan Uluslararası Uzay İstasyonu, 16 ülkenin desteğiyle bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapıyor.

  UZAY YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİLER

  Astronot Tim Peake ve Amerikalı meslektaşı Timothy Kopra, en son 15 Ocak'ta bir uzay yürüyüşü gerçekleştirmiş, yürüyüş Kopra'nın kaskında su birikmesi üzerine planlanandan erken bitirilmişti.

  İngiliz astronot Türkiye nin uzaydan görüntüsünü paylaştı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir