Dolar
6.8573
0.0306%
Euro
7.8263
0%
Altın
1810.42
-0.0055%
Borsa
117741.1
0%
G. Altın
399.148
0.0348%
Bitcoin
63174.14
-0.3548%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı

  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı

  Son dönemlerde sıkça duymaya başladığımız cep telefonu patlama vakalarına bir yenisi daha eklendi.
  • 18.06.2014 - 16:25
  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı

  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı #1

  Yaz ayları geldi çattı. Yaz demek, sıcak havalar demek. Sıcak havalar demek, ısınma problemi çeken elektronik cihazlar demek.

  Samsung Galaxy S4‘ün en çok şikayet edilen problemlerinden bir tanesi de ısınma sorunu. Özellikle yazın sıcak günlerinde cihazların ateş topuna döndüğü kaydediliyor.

  Son olarak İstanbul'daki bir kullanıcının başından geçen patlama olayı gece yarısı gerçekleşti.

  GALAXY S4 NASIL PATLADI?

  Galaxy S4 kullanıcısı başından geçen olayı HABERTURK.COM'a şöyle anlattı: "Gece saat 01:20'de yattım. Cep telefonumu yatak odasında şarja taktım. Gece saat 04:35'te şarjdaki telefonum önce sesli bir şekilde patladı. Patlamaya uyandığımda yerde duran ve yaklaşık 3 saattir şarjda olan telefonum alev aldı. Yerden yaklaşık bir karışın üzerinde alev çıktı. Önce elektriği kapattım sonra da yerde parkenin üzerindeki telefonumu su ile söndürdüm."

  SAMSUNG ARAŞTIRMA BAŞLATTI

  Öte yandan İstanbul'da bir evde Galaxy S4'ü patlamasına ilişkin haberlerin medyada geniş yer bulması üzerine Samsung basın açıklaması yaptı:"Konu ile ilgili olarak müşterimiz ile iletişimde olduğumuzu ve detaylı bir araştırma yürüttüğümüzü belirtmek isteriz."

  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı #2

  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı #3

  İstanbul'da bir evde Galaxy S4 patladı #4

  DAHA ÖNCE DE BİR EVİ KÜL ETMİŞTİ

  Hong Kong’da yaşanan ve bir evin küle dönmesiyle sonuçlanan olay, mobil cihaz kaynaklı yangınlarda ilk sırayı almış durumda. İsviçre'de geçen yıl genç bir kızın cebinde patlayan Galaxy S3'ün ardından, yine bir Galaxy bu sefer bir Hong Kong'lu adamın evini yaktı.

  Xianguo sitesinde yer alan habere göre, adı sadece 'Du' olarak açıklanan adamın Galaxy S4'ü alev aldı ve tüm evinin yanmasına neden oldu. 'Du'nun polise verdiği ifadeye göre, Galaxy S4 şarja bile takılı değilken, bir anda bataryası patladı. Neye uğradığını şaşıran Çinli, panik halinde yanmakta olan cihazı kanepenin altına fırlatmak gibi son derece talihsiz bir harekette bulundu. Sonuç olarak alevler kısa sürede yayıldı.

  'Du', telefonda patlama yaşandığı esnada cihazın şarja takılı olmadığı ve telefonun bataryasından diğer tüm parçalarına kadar orijinal Samsung olduğu konusunda ısrar etti. Talihsiz adam, apartman dairesinin küle dönüşmesinin ardından olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı.

  ALEV ALAN CİHAZ KLOZETE ATILMALI

  Uzmanlar, alev alan mobil cihazların kanepenin altı yerine klozet veya lavaboya atılmasının daha mantıklı olacağını vurguladı.

  Görüş Bildir