Euro
10.9953
-1.27%
Dolar
9.4594
-1.31%
Altın
547.46
-1.7%
Borsa
1.508
1.03%
Bitcoin
592.767
-2.58%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  İTÜ Bilim Okulu açıldı

  İTÜ çatısı altında dezavantajlı öğrencilerin eğitim alacağı Bilim Okulu'nun açılışı yapıldı.
  • 16.01.2015 - 17:52
  İTÜ Bilim Okulu açıldı

  efe

  İTÜ çatısı altında dezavantajlı öğrencilerin eğitim alacağı Bilim Okulu'nun açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu merkezleri dezavantajlı kesimlerin hizmetine sunarak bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız" dedi.

  BİLİM MERKEZLERİ ÇOĞALACAK

  Açılışta bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Avcı, bakanlık olarak üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını söyledi. Avcı, önümüzdeki dönemde bilim merkezlerini çoğaltmayı amaçladıklarına vurgu yaparak, "Bu merkezleri dezavantajlı kesimlerin hizmetine sunarak bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız.

  İTÜ Bilim Okulu açıldı #2

  "DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ"

  Buralara öğrenci ve öğretmen seçimi konusunda yeni düzenlemeler yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Bakanlık olarak milli eğitimi yaz-boz tahtası yapmakla suçlanıyoruz. Bunları yapmazsak... Siz de burada bir şeyleri bozuyor ve yeni şeyler yapıyorsunuz. Bunun için de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

  İTÜ Bilim Okulu açıldı #3

  BAKAN ROMAN TAVSİYE ETTİ

  Bilim Merkezi'nde yer alan Foucault Sarkacı'nı gördüğünü anımsatan Avcı, bu konudaki bilgisini Umberto Eco'nun aynı adlı romanından edindiğini aktardı. Avcı, davetlilere Eco'nun "Foucault Sarkacı" romanını okumalarını tavsiye ederek, roman hakkında bilgiler verdi.

  İTÜ Bilim Okulu açıldı #4

  "İTÜ'NÜN SANAT YÖNÜ VAR"

  İTÜ Rektörü Prof. Dr Mehmet Karaca da üniversite kavramının genelde gençlere ve çocuklara kapalı bir kavram olarak algılandığını belirterek, İTÜ'nün böyle bir yer olmadığını söyledi. Üniversitenin herkese kucak açtığını aktaran Karaca, "Burayı genelde fen ve matematik olarak gösterdik ama İTÜ'nün bir de sanat yönü var. Bizim bununla ilgili de birçok girişimimiz var" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir