Petrol
112.38
-1.63%
Euro
16.77
3.27%
Dolar
15.89
2.24%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
476.696
0.55%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Kullanıcılar Windows Phone'u istemiyor

  Üreticiler Android’e alternatif aradıkları halde Windows Phone’u yetersiz buluyor.
  • 26.08.2014 - 11:08
  Kullanıcılar Windows Phone'u istemiyor

  Kullanıcılar Windows Phone u istemiyor #1

  Microsoft hâlâ bazı büyük üreticileri Windows Phone ile çalışan cihazlar geliştirmeye ikna edemiyor. Üstüne üstlük, bu üreticiler Android'e alternatif aradıkları halde Windows Phone'u yetersiz buluyor.

  Huawei'nin üst düzey yöneticilerinden Richard Yu, Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada, Huawei'nin farklı işletim sistemleriyle çalışan telefonlar üretmek istediğini fakat bunu şu an yapmanın bir anlam ifade etmediğini çünkü müşterilerin Windows Phone'lu cihaz satın almak istemediklerini söyledi.

  'İKNA ETMEK ZOR OLUYOR'

  "Windows Phone'u kullanmaya çalıştık" diyen Yu, şöyle devam ediyor: "Ama müşterileri Windows Phone almaya ikna etmek çok zor oluyor. Bizim için kârlı değildi. İki yıl boyunca bu telefonlar yüzünden para kaybettik. Bu yüzden tüm Windows Phone projelerimizi askıya aldık. Android'in tek seçenek olmaya başladığı yönünde bir endişemiz var fakat başka çaremiz yok."

  Yu daha önce, Samsung'un Tizen platformu hakkında konuşurken, "başarılı olma şansı yok" demişti. Windows Phone açıklamaları da, en az Tizen'e yaptığı kadar sert.

  Huawei cephesi böyle düşünürken, HTC en yeni amiral gemisi One M8'in Windows sürümünü ABD'de satışa sundu ve bu teknoloji çevrelerinde heyecan yarattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir