Petrol
113.37
-0.38%
Euro
17.5157
-0.21%
Dolar
16.6695
-0.08%
Altın
976.44
0.03%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
338.265
-2.86%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Kuzey Kore 9 saat sonra internete bağlanabildi

  Kuzey Kore 9 saat sonra internete bağlanabildi

  İnternet ağı 9 saat kesilen Kuzey Kore'de sorun çözüldü. Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'yle gerginlik yaşayan ABD'den konu hakkında açıklama gelmedi.
  • 23.12.2014 - 11:52

  ABD'nin Sony Pictures'a düzenlenen siber saldırının ardından 'cevap vereceğini' açıkladığı Kuzey Kore'nin dün gece internet bağlantısı geçici olarak çöktü.

  9 SAATLİK İNTERNET KESİNTİSİ

  Küresel internet performansını takip eden Dyn Research firması, dokuz saat süren kesintinin ardından internet bağlantısının yeniden sağlandığını belirtti.

  Kuzey Kore 9 saat sonra internete bağlanabildi #1

  Kuzey Kore'nin neden internetten koptuğu kesin olarak bilinmese de, Dyn Research'ten Doug Madory, 'büyük bir siber saldırı yaşanıyor olabileceğini' belirtmişti.

  "BEYAZ SARAYI PATLATACAĞIZ"

  The Interview filmi ve siber saldırılar üzerine başlayan Kuzey Kore-Amerika gerilimi, Obama'nın K. Kore’yi "terörizmi finanse eden ülkeler listesine koymayı düşündüklerini" söyleyince iyice kötüleşti. Bu açıklamanın ardından Kuzey Koreli yetkililer de "Beyaz Saray'ı patlatacağız" diyerek Amerika'yı tehdit etti.

  AMERİKA KUZEY KORE'Yİ UYARMIŞTI

  FBI'ın Sony Pictures'a düzenlenen saldırının Kuzey Kore merkezli olduğunu açıklamasının ardından, ABD doğru zamanda 'misilleme' yapılacağını açıklamıştı.

  ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf, Kuzey Kore'ye verilecek cevapla ilgili olarak 'görülebilir veya gizli kalabilir' ifadesini kullanmıştı.

  GÖZLER ABD'YE ÇEVRİLDİ

  Kuzey Kore'de internet erişiminin 9 saat kesilmesinin ardından kısmen erişim sağlanıyor da olsa konuyla ilgili olarak gözler ABD'ye çevrildi

  Kuzey Kore'nin yaşadığı internet sorunu hakkında Ulusal Güvenlik Konseyi açıklama yapmayı reddetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir