Petrol
96.04
-0.63%
Euro
18.3301
0.17%
Dolar
17.9617
0.07%
Altın
1.031
-0.03%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
429.535
0.59%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Lütfi Elvan: 4G uygulamasına geçeceğiz

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, önümüzdeki dönemde 4G uygulamasına geçileceğini, 4G uygulamasıyla internet hızının en az 10 kat artacağını söyledi.
  • AA
  • 28.02.2015 - 23:34
  Lütfi Elvan: 4G uygulamasına geçeceğiz

  Lütfi Elvan: 4G uygulamasına geçeceğiz #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman'da önce Türk Telekom'a ait çağrı merkezinin açılış törenine katıldı.

  Törende konuşan Elvan, yeni istihdam imkanları sunan çağrı merkezlerinin sayılarının artırılması gerektiğini söyledi. Bu merkezlerin istenen seviyeye getirilmesi gerektiğini belirten Elvan, şu anda yaklaşık 100 bin kişinin istihdam edildiğini, sayının artırılabileceğini kaydetti.

  4G UYGULAMASINA GEÇECEĞİZ

  Kapsama alanı itibarıyla Türkiye'nin akıllı telefonlar başta olmak üzere internet alanında Avrupa ortalamasının üzerinde bir konuma sahip olduğunu dile getiren Elvan, "Önümüzdeki dönemde 4G uygulamasına geçeceğiz. Bununla ilgili yetkilendirmeleri yapacağız. 4G'nin de uygulamaya başlamasıyla internet hızlarımız en az 10 kat artacak, vatandaşlarımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz hızlı bir şekilde istediği bilgiye, kaynağa sahip olabilecek" diye konuştu.

  1 MİLYON TABLET DAĞITTIK

  Bakan Elvan, konuşmasında Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi başta olmak üzere hükümetin eğitime verdiği desteklerle önemli gelişmeler kaydedildiğini de vurguladı.

  Şimdiye kadar 1 milyonun üzerinde tablet bilgisayar dağıttıklarını, yaklaşık 85 bin etkileşimli akıllı tahtaları okullara yerleştirdiklerini aktaran Elvan, şöyle devam etti;

  TÜRK TELEKOM'A TEŞEKKÜR EDERİM

  "Hızla etkileşimli akıllı tahtalarımızın okullarımıza yerleştirilmesine devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de inşallah tablet bilgisayarları okullarımıza yaygın bir şekilde dağıtmaya devam edeceğiz. Sadece tablet bilgisayar ve etkileşimli akıllı tahtalarla yetinmedik. Her bir okulumuza internetin ulaşımını sağladık. İnternetle ilgili tüm altyapı yatırımlarını gerçekleştirdik. Bugün hangi okulumuza giderseniz gidin, güçlü bir internet altyapısı göreceksiniz. Bugün itibarıyla fiber kablo altyapı uzunluğumuz 240 bin kilometreyi geçmiş durumda. Bunun önemli bir kısmını Türk Telekom gerçekleştirdi. Yaklaşık yüzde 90'ın üzerinde altyapıyı gerçekleştirdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yer altında fiber otoyollar oluşturduk; insanlarımız, öğrencilerimiz internete kolay ve hızlı bir şekilde ulaşsın diye. Bu yatırımımızla bir anlamda çocuklarımıza, vatandaşlarımıza fırsat eşitliği sunmuş oluyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir