Euro
15.2278
-0.39%
Dolar
13.6326
0.32%
Altın
793.7260
-0.11%
Borsa
1966
0.74%
Bitcoin
503.070
-3.22%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Michio Kaku kehanetleri

  Turkcell’in iki gün süren teknoloji zirvesi dün sona erdi. Etkinliğin son gününde zirve dünyanın en tanınmış fizik profesörü ve aynı zamanda da fütüristi Dr. Michio Kaku’ya ev sahipliği yaptı.
  • 14.11.2014 - 09:17
  Michio Kaku kehanetleri

  KAU

  Gelecek 20 yıla dair öngörülerini katılımcılarla paylaşan Kaku,bilimsel ve teknolojik gelişmeler neticesinde ticari kapitalizmin sonunun geldiğini ifade ederek bunun yerine entelektüel sermayeye dayalı “mükemmel kapitalizm”in geçeceğini öne sürdü.

  TRAFİK KAZALARINDA ÖLÜMLER

  Yakın gelecekte özellikle tıp alanında olağanüstü değişimlerin yaşanacağını belirten Kaku, ölümün ortadan kaldırılamayacağını ancak geciktirileceğini söyledi. Ünlü düşünür öngörüsünü şu örnekle açıkladı: “Kaza anında olay yerine gelen ilkyardım ekibi hastayı kurtarmak için gerekli altyapıya sahip olmaması halinde kazazedenin kanını bedeninden çekip yerine soğuk ve kimyasal bir sıvı enjekte edecek. Böylece olay yerinde ölüm ortadan kalkacak. Bedenden çekilen kan ise geçici süreyle güvenli bir ortamda depolanacak. Kalp atışı kontrollü olarak yavaşlatılan kazazede hastaneye yetiştirilecek. Tedavi mümkünse yapılacak, yoksa ölüm gerçekleşecek.”

  DİĞER KEHANETLER

  * İnternet ve teknoloji her yerde, her şeyin içerisinde olacak.

  * Sabah kendini iyi hissetmeyen duvarlara entegre edilmiş robot doktordan tavsiye alacak.

  * Akıllı klozetler insan DNA’sını inceleyip kanser ihtimaline karşı 10 yıl öncesinden uyaracak.


  Görüş Bildir