Euro
15.4412
0.70%
Dolar
13.6288
1.42%
Altın
794.4310
1.06%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
572.720
-0.27%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 4 C

  Oyunda vurulduklarında kanları akacak

  Kickstarter bağış kampanyası ile projelerini gerçekleştirmek isteyen Kanadalı bir grup, oyun oynarken sanal karakteriniz yara aldığında sizin de kanamanızı sağlayacak.
  • 26.11.2014 - 07:09
  Oyunda vurulduklarında kanları akacak

  Oyunda vurulduklarında kanları akacak #1

  Shiftdelete'in haberine göre; oyun dünyasında karşımıza çıkan nice garip ürün ve oyuna bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez karşımızda pek de akla hayale gelmeyecek bir proje var. Kickstarter üzerinden kendine bağış arayan teknoloji projesi Blood Sport (Kan Sporu) adını taşıyor ve oyuncusundan gerçek kan alıyor.

  Blood Sport ekibi tarafından geliştirilen Arduino tabanlı teknoloji, oyun kumandasını kan nakli - alımını yapan bir cihaza bağlıyor. Oyuncu şayet sanal karakterinin zarar görmesine sebep olur, silah ile yaralanır ya da otomobilini bir başka araca çarparsa sistem kan naklini başlatacak ve oyuncu "kan bağışı" yapmış olacak.

  BATLEFİELD HARDLİNE İLE KAN BAĞIŞI

  Ekip bir de ilginç kan bağış turu düzenlemek niyetinde. 10 Kanada doları bağış yapanlar Kanada genelinde Haziran 2015 tarihinde müsabakalara katılacak. 25 Kanada doları ödeyenler Battlefield Hardline oyunu ile kanlarını bağışlayacak, 100 dolar ya da üstü bağış yapanlar ise tekli oyuncu modu içeren bir oyunu tek başına oynayarak sistemin reklamını gerçekleştirecek.

  Görünüşte kan bağşına özendirmek gibi faydalı görünen Blood Sport projesi öte yandan insan sağlığına zarar verebileceği için de bir hayli ürkütücü.

  SON GELİŞME: KAMPANYA DURDURULDU

  Blood Sport bağış kampanyası Kickstarter tarafından "dondurulmuş". Gerekçe ise şimdilik bilinmiyor ancak olayın direkt olarak insan sağlığı ile ilgili olması ufak bir ipucu veriyor.


  Görüş Bildir