Redhack ve Anonymous arasında gerginlik

Redhack ve Anonymous arasında gerginlik

THY saldırısı sonrası birbirine giren Redhack ve Anonymous Türkiye, Hürriyet'in internet sitesine konuştu.

REDHACK: ONLARI KOVDUK

Anonymous Türkiye'nin Anonymous ile bir ilgisinin bulunmadığını belirten RedHack, şu sözleri kaydetti: "Bugün Anonymous Türkiye adıyla oraya buraya saldıran grup aslında daha dün, 2011'de, Redhack içindeydi. Sonra bizim hack kültürümüze uygun olmadıkları için onları kovduk."

Anonymous'un kendi grupları gibi olmadığını belirten Redhack sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünya genelinde herkes kendini Anonymous'a bağlı gösterebilir. Zaten grubun özelliği de bu. Bizim gibi değil. Ancak @anonsturkey grubunun gerçek Anonymous ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Sadece onu kullanıyorlar, o kadar."

"GERÇEK ANONYMOUS İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Anonymous Türkiye'nin yaptıklarından grubun merkez tarafının haberinin olmadığını dile getiren Redhack,"Sol Haber'e yapılan saldırı sonrası Anonymous'un merkezine gerekli açıklamaları yapacağız, gerekeni onlar yapsın." Merkez tarafın bu konuda tavır almaması halinde Redhack, Anonymous ile olan dostluklarının zedelenebileceğini de söyledi.

"DDOS SALDIRISINDAN BAŞKA BİR ŞEY BİLMİYORLAR"

Anonymous Türkiye'nin hack olayından çok da anlamadığına dikkat çeken Redhack, sadece siteye erişimi engelleyen DDOS türü saldırı kullanabildiklerini sözlerine ekledi.

"ANONYMOUS'UN TÜRKİYE KOLU BİZDE"

Kendilerinin Anonymous Türkiye ayağını yürüttüğünü belirten Redhack, Türkiye'de muhatap alınacak adresin @anonsturkey değil @TurkeyAnonymous olduğunu söyledi.

"HERKES BİZİ ARIYOR"

ABD'nin kendilerini resmi olarak kınadığını kaydeden Redhack, sözlerini şöyle tamamladı: "Interpol dahil herkes bizi arıyor. Kendilerini Anonymous olarak tanıtan grubun RedHack'e saldırarak kimlere hizmet ettiklerinin düşünülmesi gerekir." dedi.

ANONYMOUS: THY HABERİ İPLERİMİZİ KOPARDI

Redhack'in ardından Anonymous da Hürriyet'e konuyla ilgili açıklama yaptı.

"Anonymous Redhack'in dediği gibi belli bir merkeze bağlı değildir, dileyen herkes Anonymous'un ta kendisidir" diyen @anonsturkey hesabını kullanan Anonymous Türkiye, bu gruba bağlı üyelerin birbirini tanımadığına dikkat çekti.

Anonymous'tan THY'ye darbe-Tıklayın

Redhack ile bizzat kendilerinin kararıyla yollarını ayırdıklarını kaydeden Anonymous Türkiye, Redhack ile geçmişlerinde bağlantı olduğunu doğruladı ve şunları söyledi: "Geçen yıl sansüre tepki için sitelere saldıracaktık. Biz de o anlamda açığını bildiğimiz siteleri onlarla paylaşmak istedik."

"REDHACK'TEN UZAK DURMAYA BAŞLADIK"

Redhack'in Emniyet Genel Müdürlüğü'nin web sayfasını hack'ledikten sonra sesini daha fazla duyurma şansı yakaladığını belirten Anonymous Türkiye, şuna dikkat çekti: "Daha sonra çeşitli eylemler yaptık. Ancak haber sitelerinde 'Redhack yaptı' şeklinde haberler görmeye başlayınca RedHack'ten uzak durmaya başladık." Anonymous Türkiye, Melih Gökçek'in sayfasını hack'leyenlerin yine kendileri olduğunu, ancak Redhack'in burada da olayı üstlendiğini söyledi.

Son olarak Sol Haber'de çıkan THY'ye saldırı haberini yine Redhack'e mâl etmelerinin bardağı taşırdığını kaydeden Anonymous Türkiye, bu noktadan sonra Redhack ile iplerin koptuğunu söyledi ve ekledi: "THY'nin sunucuları sağlam değildi, o yüzden saldırı sonrası 6 saat site kendine gelemedi. Redhack'in hack'lediğini söylüyorlar, ilgisi yok, çünkü o kadar güçlü değiller."