Petrol
111.34
-0.62%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
469.104
-3.11%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Sağlık Bakanlığı: Sahte web sitelerine girmeyin ve bağlantılara tıklamayın

  Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi destek ödemesi vaatleriyle dolandırıcılık yapan uygulama ve web sitelerine karşı bir mesaj yayınladı.
  • Özel Haber
  • 19.10.2020 - 11:37
  • Güncelleme : 19.10.2020 - 11:37
  Sağlık Bakanlığı: Sahte web sitelerine girmeyin ve bağlantılara tıklamayın

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs nedeniyle internet kullanımı bir hayli arttı. Ancak bunun farkında olan dolandırıcılar, çeşitli sahte uygulamalarla ve web siteleriyle kullanıcı avına çıktı.

  Bakanlığa aitmiş izlenimi verilerek sahte telefon numarası ve web sayfaları ile insanlara ulaşıldığını belirten Sağlık Bakanlığı, Twitter üzerinden şu açıklamayı yayınladı:

  "T.C. Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Sahte web sitelerine ve bağlantılara tıklamayın, dijital güvenliğinizi tehlikeye atmayın."


  Sağlık Bakanlığı: Sahte web sitelerine girmeyin ve bağlantılara tıklamayın #1

  ÖZELLLİKLE İKİ BAĞLANTIYA DİKKAT ÇEKİLDİ

  Dolandırıcıların Sağlık Bakanlığı adına her aileye 3 bin TL pandemi desteği ödemesi vaadiyle kısa mesajlar gönderdiklerini belirten Bakanlık, ayrıca bir görsel paylaşarak özellikle iki sahte bağlantıya dikkat çekti.

  Yapılan paylaşımda, "T.C. Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcılar her aileye 3000 TL pandemi desteği ödemesinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj (SMS) göndermektedir.

  T.C. Sağlık Bakanlığının vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır. Resmi kaynağı olmayan edevlet-pandemidestekdetay.com trkisalt.com/.pandemidestek gibi yanıltıcı isimli web sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz. " ifadeleri kullanıldı.

  Sağlık Bakanlığı: Sahte web sitelerine girmeyin ve bağlantılara tıklamayın #2

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir