Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin Türkiye fiyatı belli oldu

Samsung, 20 Şubat 2019'da düzenlediği etkinlikte Galaxy S10 ailesi ile birlikte ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold'u tanıtarak, dikkatleri üzerine çekmişti.

Şirket, geçtiğimiz şubat ayında da Motorola RAZR tarzı dikey bir biçimde katlanabilen ikinci katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip'i tanıttı.

Her ne kadar her iki telefonda da bazı ekran sorunları yaşansa da Samsung, katlanabilir telefonların geleceğine umutla bakmaya devam ediyor.

Güney Koreli şirket, geçtiğimiz ay Galaxy Note 20 serisini tanıttığı UNPACKED etkinliğinde, yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold2'yi de görücüye çıkarmıştı.

Samsung'un yeni katlanabilir telefonunun Türkiye fiyatına geçmeden önce, özelliklerini kısaca yeniden hatırlayalım.

samsunh

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 2 ÖZELLİKLERİ

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2, kapalı haldeyken 6,2 inç Full HD+ Dynamic AMOLED ekranla karşımıza çıkıyor. Telefon açıldığında ise 7.6 inç büyüklüğünde ve  2213 x 1689 piksel çözünürlüğünde bir ekran karşımıza çıkıyor.

Qualcomm Snapdragon 865+ modelinden güç alan katlanabilir telefon, 12GB RAM ve 512GB depolama seçenekleriyle oldukça üst seviye özellikler sunuyor.

Galaxy  Z Fold 2,  64 MP geniş + 12 MP telefoto + 16 MP ultra geniş olmak üzere üçlü kamera kurulumuna sahip. Telefononun ün kısmında ise iki adet 10MP'lik kamera yer alıyor. Bu kameralar, 60 FPS’ye kadar 4K video kaydını da destekliyor.

samsung-galaxy-fold2

Son olarak Android 10 ile satışa çıkacak telefonda 4356 mAh batarya kapasitesi yer alıyor. Bu batarya, aynı zamanda 15W hızlı şarj ve 9W kablosuz şarjı da destekliyor.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 2 TÜRKİYE FİYATI

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, Galaxy Z Fold2’nin Türkiye’deki tavsiye edilen satış fiyatı 19 bin 999 TL olarak belirlenmiş durumda.

Instagram: @eshteknoloji

Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin Türkiye fiyatı belli oldu

Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin Türkiye fiyatı belli oldu

Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin Türkiye fiyatı belli olduSamsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin Türkiye fiyatı belli oldu