Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Sıfır çerçeveli Xiaomi Mi5'ten ilk görüntüler

  Akıllı telefon pazarının hızla yükselen markalarından olan Xiaomi'nin yeni telefonu Mi5 ortaya çıktı.
  • 15.11.2014 - 03:18
  Sıfır çerçeveli Xiaomi Mi5'ten ilk görüntüler

  xiaomi-mi52

  Shiftdelete'in haberine göre; akıllı telefon pazarına sadece üç yıl önce giriş yapan Xiaomi ve geçtiğimiz günlerde "Artık Üçüncü Büyük Telefon Üreticisi Xiaomi" başlıklı yazımızda sizlere aktardığımız gibi, kısa bir süre dünya'nın en büyük üçüncü telefon üreticisi olmuştu.

  Ancak "Xiaomi, Tekrar Dördüncü Sıraya Geriledi" başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi Lenovo'nun Motorola'yı satın alması sonrası Lenovo, dünya'nın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu ve Xiaomi dördüncü sıraya gerilemişti.

  Yükselişini devam ettirmek isteyen Xiaomi, görünen o ki yeni üst seviye akıllı telefonun hazırlarına başladı.

  Sıfır çerçeveli Xiaomi Mi5 ten ilk görüntüler #2

  Oldukça beğenilen telefonu Mi4 ile yakaladığı başarısını Mi5 ile devam ettirmeyi planlayan Çinli firmanın yeni telefonunun görüntüleri sızdırıldı. Sızdırılan görsellerde ilk dikkat çeken detay ise telefonun çerçeveleri oluyor. Oldukça ince tutulan çerçeveler için yok desek abartmış olmayız.

  Sıfır çerçeveli Xiaomi Mi5 ten ilk görüntüler #3

  Ayrıca telefonun ince ve uzun bir yapıya sahip olması da dikkat çeken bir başka detay. Donanım tarafında ise Snapdragon 805 yongasetinin kullanılması beklenilen telefonun QHD ekran ve 3 GB RAM'e sahip olması bekleniyor.


  Görüş Bildir