Petrol
114.13
2.71%
Euro
17.5693
0.57%
Dolar
16.3422
-0.14%
Altın
972.98
-0.18%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
489.021
-0.10%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Türkiye Apple Pay’e hazır mı

  Sadece akıllı telefonla ödeme yapmamıza imkân tanıyan dijital cüzdanlara Türkiye ne kadar hazır?
  • 23.09.2014 - 10:50
  Türkiye Apple Pay’e hazır mı

  Türkiye Apple Pay’e hazır mı #1

  NFC özelliğini sadece Apple Pay'de kullandıracak olan Apple, tüketicilere artık telefonunu cüzdan olarak da kullanma imkânı tanımış oldu. ABD'de iPhone'un tanıtımının ardından Ekim ayında devreye girecek olan bu yeni dijital cüzdan çok yakında Türkiye'de de kullanılmaya başlanacak. Akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse yarısının haberdar olduğu dijital cüzdanlar, son dönemlerde online ödeme sistemlerinin gelişmesiyle beraber öne çıkmaya başladı; ancak halen tam anlamıyla kullanıcılar arasında yaygınlaşmış durumda değil. Güvenlik sebepleri ya da fiziki mağazalardaki kullanımın az olması da dijital cüzdan kullanımının yaygınlaşmamasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor.

  APPLE PAY GÜVENLİK KONUSUNDA İDDİALI

  Telefona yerleştirilmiş yüksek güvenlik denetimi sağlayan bir çip ile kullanıcılar alışverişlerini kolayca yapabilecek. Bu işlemleri kesinlikle kayıt altına almayacağını açıklayan Apple, kullanıcıların mahremiyetine zarar vermeyecek. Güvenlik konusunda endişe duyan kullanıcıların Apple Pay'e adapte olmasında büyük kolaylık sağlayacak.

  Visa ve Mastercard ile işbirliği yapan Apple'ın bu yeni ödeme sistemi "Küresel ödeme sistemlerinde yeni bir standart mı olacak?" sorusunu da gündeme getirdi.

  Ödeme sistemleri platformu iyzico, hem e-ticaret platformlarının hem de kullanıcıların Apple Pay'i rahatlıkla kullanabilmesi için çalışmalarına başladı. iyzico, Türkiye'de e-ticaret alanında Apple Pay entegrasyonunu sağlayan ilk şirket olmayı hedefliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir