Petrol
112.9
1.73%
Euro
17.6225
0.55%
Dolar
16.6421
0.70%
Altın
976.27
0.77%
Borsa
2557
1.10%
Bitcoin
351.889
-2.27%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Türkiye'nin ilk teknoloji marketi Bimeks 25 yaşında

  Türkiye'nin ilk teknoloji marketi Bimeks, "25. Yılımızda Geleceğe Bakış" konseptiyle Hilton İstanbul Bomonti'de akşam yemeği düzenledi.
  • 05.12.2014 - 17:24
  Türkiye'nin ilk teknoloji marketi Bimeks 25 yaşında

  bimeks

  Bugün Türkiye'nin 58 şehrinde 140'tan fazla mağazası olan teknoloji dükkanı Bimeks, "25. Yılımızda Geleceğe Bakış" konseptiyle Hilton İstanbul Bomonti'de akşam yemeği düzenledi. Bimeks’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, düzenlenen akşam yemeğinde konuşma yaptı.

  "140 CİVARINDA MAĞAZAMIZ VAR"

  2014’ü hedefledikleri gibi bitirdiklerini belirten Murat Akgiray, "Bu yıl, satın alınan Electro World ve Darty’nin sistemimize entegrasyonu açısından önemliydi. 2015’te mevcut mağazalarımızı daha güzelleştirip satışlarımızı ve karlılığımızı da arttıracağız. Şu anda 140 civarında mağazamız var. 2015 yılı sonuna kadar en fazla 10 mağaza daha gelebilir. Mağaza sayısı artmasa bile esas olarak yüzde 15 civarında bir ciro artışı bekliyoruz. Uzun soluklu hedeflerimiz var. 2017’ye kadar bütün illerde olmayı planlıyoruz. Yurtdışı hedefi hep aklımızda. Ülkelerin siyasi durumunu ve istikrarını takip ediyoruz. Eğer fırsat doğarsa bir yurtdışı planlaması olabilir. Ancak bunu 2016’dan önce planlamıyoruz" dedi.

  Türkiye nin ilk teknoloji marketi Bimeks 25 yaşında #2

  "BUGÜN TEKNOLOJİ PERAKENDECİLİĞİ’NİN 25. YAŞ GÜNÜ"

  "Bu gün sadece Bimeks’in değil, Türkiye’de Teknoloji Perakendeciliği’nin 25. yaş günüdür. Tüm teknoloji perakendecilerine kutlu olsun" diyen Murat Akgiray, Bimeks’i geçmişten bugüne taşıyan en büyük gücün dürüstlük çerçevesinde farklı bakış açısı olduğunu vurguladı. Bu farklı bakış ile sektörde her zaman öncü olduklarını söyleyen Akgiray, bunun da kendilerine hep ilkleri getirdiğini belirtti. Akgiray, geleceğe de bu pencereden, dürüstlük ilkesinden taviz vermeden bakmaya devam edeceklerini ifade etti.

  Türkiye nin ilk teknoloji marketi Bimeks 25 yaşında #3

  BİMEKS, ÇEYREK ASIRLIK ŞİRKET HALİNE GELDİ

  1989 yılında Murat ve Vedat Akgiray kardeşlerin, Kadıköy Mühürdar caddesinde 80 metrekarelik bir alanda açarak ticarete başladıkları ‘teknoloji dükkanı’ Bimeks, bugün Türkiye’nin 58 şehrinde 140’tan fazla mağazası olan çeyrek asırlık bir şirket haline geldi. Bimeks’in 25. yıl toplantısında Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, İcra Kurulu Üyesi Dr. Ahmed Akgiray ve Bimeks çalışanlarının yanı sıra tedarikçi firma temsilcileri, kurumsal müşteriler ve basın da hazır bulundu. Bimeks İcra Kurulu Üyesi Dr. Ahmed Akgiray yaptığı konuşmada, Electro World ve Darty satın almalarıyla büyüyen ve güçlenen Bimeks’in hem tecrübeli, hem de genç ve dinamik çalışanlara sahip olan ayrıcalıklı bir şirket olduğunu söyledi. Türk insanının teknolojiyi çok sevdiğini ve yakından takip ettiğini belirten Ahmed Akgiray, Bimeks olarak en yeni teknoloji ürünleri tüm dünya ile aynı anda Türk tüketicisine sunmaya devam edeceklerini belirtti.

  Türkiye nin ilk teknoloji marketi Bimeks 25 yaşında #4

  "NİCE 25 YILLARA"

  2014’ü iki büyük satın almayla kapattıklarını ve çok hızlı bir büyüme geçirdiklerini belirten Bimeks İcra Kurulu Üyesi Dr. Ahmed Akgiray, "25. yılımızda iş ortaklarımız ve beraber çalıştığımız insanlar buluşuyoruz. 25 yıl nasıl geçti anlayamadık. Daha nice 25 yıllara. Önümüzdeki 2-3 sene içinde de Türkiye’deki her ilde olmak, Doğru ve dürüst bir tüccar olarak insanların hayatlarına dokunmak ve onların evlerine girmek istiyoruz. istiyoruz. Şimdiye kadar çok şükür bunu başardık. 2015’in daha sakin bir yıl olacağını ve sektörün rahatlayacağını bekliyoruz. Yeni mağaza açılışlarımız olacak" dedi.

  Mikrodalga Mühendisi olarak NASA’da çalışan ve Mars’a inen Curiosity uzay aracının radar sistemlerini tasarlayan ekipte yer alan Dr. Ahmed Akgiray, geçtiğimiz yıl bu görevini bırakarak Türkiye’ye dönmüştü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir