Dolar
7.3791
0.5203%
Euro
8.7346
0.651%
Altın
1946.24
-0.3843%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
462.665
0.3581%
Bitcoin
86482.08
1.5847%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda

  Dünyada en fazla oynanan online FPS oyunlarından olan Arma 3 için eklenti yama yapan Turkish Mod Team ekibi, bu kez TSK'nın kullandığı yerli silahları oyuna entegre etti.
  • AA
  • 12.07.2020 - 05:54
  Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda

  Türk Silahlı Kuvvetlerinden personel ile yeni bir yama tasarlayan ekip, yerli üretim Bayraktar İHA ve Siha ile Anka, Kobra, Kirpi, Atak helikopteri, Altay tankı gibi araç, mühimmat ve silahları da oyuna ekledi.

  TSK'NIN OPERASYON BÖLGELERİNDE SAVAŞ İMKANI

  Oyunda Türk askeri ya da polisini seçen kullanıcılar hem teçhizat, silah ve araçları kullanma imkanı buluyor hem de TSK'nin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ile Libya harekat bölgelerinde savaşıyor.

  BAĞIMSIZ BİR MOD

  Turkish Mod Team ekibinin kurucu üyelerinden Mehmet Tozlu, Turkish Mod Team'in simülasyon oyunlarına eklenti yapan ve bunları Türk oyun camiasına sunan bağımsız bir mod grubu olduğunu söyledi.

  Türkiye nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda #1

  "AMACIMIZ, SANAL DÜNYADA ORDUMUZU TANITMAK"

  Grubun kısıtlı imkanlarına rağmen askeri simülasyon oyunlarına TSK eklentisi yapmayı başardığını dile getiren Tozlu, "Amacımız sanal dünyada ordumuzun tanıtılması ve özellikle genç Türk oyuncuların TSK'ye ilgilerinin artmasını sağlamak." dedi.

  Türkiye nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda #2

  TSK'NIN GÜNCEL ENVANTERİ

  Yeni geliştirdikleri yama için aylardır uğraştıklarını ve çalışmayı kısa süre önce piyasaya sunduklarını vurgulayan Tozlu, "Bu yamamızda şu an TSK envanterinde bulunan askeri kıyafet, teçhizat, silah, mühimmat ve araçların hemen hepsini kullanabiliyorsunuz. Eklentimiz ile oyuncular oyun içerisinde zırhlı birlik harekatı, uçar birlik harekatı, yaya-motorlu intikal, topçu desteği ve sızma operasyonlarının hepsini Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan araç, silah ve ekipmanlar ile yapabilmektedir." diye konuştu.

  Türkiye nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda #3

  Tozlu, Turkish Mod Team olarak geçen sene gerçekleştirilen IDEF 2019 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katılma şansı bulduklarına değinerek, yamaya insanların büyük ilgi gösterdiğini ve ekip olarak Türkiye'yi dünyaya tanıtmak için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  Türkiye nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda #4

  Türkiye nin yerli silah ve teçhizatları online oyunda #5

  Görüş Bildir