Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.231
-2.48%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Türkiye'ye iki F-35 uçağı için daha eğitimler başladı

  Türkiye'ye iki F-35 uçağı için daha eğitimler başladı

  ABD Kongresi'nde, Türkiye karşıtı tutum sergilense de şu ana kadar F-35 uçakların teslimat sürecinde herhangi bir aksama yok.
  • AA
  • 20.03.2019 - 09:43

  ABD Savunma Bakanlığına bağlı Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Program Ofisi Sözcüsü Joe DellaVedova, Türkiye'nin F-35 programına ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

  "SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR"

  Türkiye'nin şu anda Luke Hava Üssü'nde iki F-35A uçağının bulunduğunu belirten DellaVedova, "İki uçağın daha Luke'a gitmesi için son hazırlıkları yapılıyor. Şimdilik ilk teslim alınan iki uçağın ise Türkiye'ye, kasımda gönderilmesi planlanıyor." dedi.

  "AKSİ SÖYLENMEDİKÇE DEVAM EDECEK"

  DellaVedova, "Luke Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki Türk F-35 personelinin devam eden eğitimleri dahil Türkiye'nin F-35 programının ilerleyişi, aksi söylenmedikçe aynen devam edecek." ifadesini kullandı.

  Türkiye ye iki F-35 uçağı için daha eğitimler başladı #1

  Sözcü DellaVedova, son hazırlıkları yapılan iki uçağı Türkiye'nin ne zaman teslim alacağına dair spesifik bir tarih vermezken, AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, iki uçak, gelecek haftalarda Türkiye'ye teslim edilecek.

  Kaynaklar; uçağın son hazırlıkları, teknik durumlar, hava koşuları ve uçuş programı gibi faktörlerden dolayı teslimat için kesin bir gün belirtilmediğine dikkati çekiyor.

  TSK'nın yeni savaş uçağı F-35 VİDEO

  TÜRK PERSONELE TESLİM EDİLECEK

  Teslim edilen F-35 uçakları, eğitim için Luke Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki Türk Hava Kuvvetleri personelinin kontrolüne verilecek.

  Türkiye ye iki F-35 uçağı için daha eğitimler başladı #2

  Program koşullarına göre, uçakların ABD'de 1 ila 2 yıl eğitim uçuşlarını tamamladıktan sonra Türkiye'ye gönderilmesi gerekiyor.

  Türkiye şu anda Türk pilotlarının uçurduğu iki F-35 uçağını, geçen yıl haziran ayında teslim almıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir