Petrol
113.62
-0.48%
Euro
17.5454
-0.08%
Dolar
16.3715
0.14%
Altın
976.51
0.40%
Borsa
2449
0.00%
Bitcoin
482.072
1.23%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Twitter'dan mobil iş kuranlara 5 tavsiye

  Mobil uygulamalar geleceğinde etkili olmak isteyen Twitter, başarılı bir mobil uygulama geliştirmek için bazı tavsiyelerde bulundu.
  • 28.10.2014 - 10:06
  Twitter'dan mobil iş kuranlara 5 tavsiye

  twitter

  Twitter geçen hafta San Francisco’da Twitter Flight adını verdiği ilk mobil geliştirici konferansını düzenledi. Şirketin CEO’su Dick Costolo da etkinliğin başında sahne alarak hata düzeltmeleri, hayran kitlesi oluşturma ve başarılı bir uygulama geliştirmede karşılaşılabilecek zorluklardan bahsetti.

  5 ÖNEMLİ TAVSİYE

  Costolo; "Amacımız Twitter için en iyi olanı değil, geliştiricilerin nasıl daha verimli olacağını bulmak olacak" diye konuştu. İşte bu etkinlikte mobil uygulama geliştirenlere verilen tavsiyeler;

  1-ÇÖKME RAPORLARINI ANALİZ EDİN

  Eğer uygulamanız çökerse bu sadece sorunu yaşayan kullanıcıyı etkilemekle kalmayacaktır. Kullanıcı uygulama mağazasında 1 yıldız verdiği takdirde bu durum tüm işiniz için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

  2-KULLANICI GERİ BİLDİRİMLERİNİ ALIN

  Uygulamanızı Apple veya Android mağazasında yayınlanmadan önce gerçek insanların yeterince denediğine emin olmalısınız. Beta testleri bunun içindir.

  3-BİR BÜYÜME PLANI BELİRLEYİN

  Başarılı bir uygulama geliştirmekte onun nasıl daha çok kullanıcıya ulaşacağını ve kullanıcıları nasıl içeride tutacağını belirlemek hayati önem taşır.

  4-UYGULAMANIZDAN PARA KAZANIN

  Fabric, MoPub ile yaptığı partnerlik ile geliştiricilere uygulamalarından para kazanma şansını sunuyor. Hizmetleri arasında direk reklamları yönetme, en yüksek getirili reklam ağını seçme ve reklam verenlerin uygulamalar üzerinde reklam göstermek için teklifler verdiği MoPub marketinde yer alma imkanı sağlama bulunuyor.

  5-KAYIT OLMAYI KOLAY HALE GETİRİN

  Mobil uygulamalar üzerinden kayıt olmak için e-posta adresi ve şifre istemek en temel yöntem olsa da bu şifreleri daha sonra hatırlamak oldukça zor hale geliyor. Facebook ve Twitter hesaplarıyla giriş yaptırma yavaş yavaş popülerleşmeye başlasa da kişisel bilgilerini paylaşmaktan bıkan kullanıcılar bunu tercih etmeyebiliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir