Euro
15.4453
0.84%
Dolar
13.6041
0.55%
Altın
795.6660
0.79%
Borsa
1,993.97
0.71%
Bitcoin
570.000
-0.52%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  WhatsApp ne kadar güvenli

  1 milyar kullanıcısının mesajlarını koruma altına alan WhatsApp ne kadar güvenli..
  • Haber Merkezi
  • 08.04.2016 - 19:16
  WhatsApp ne kadar güvenli

  Geçtiğim günlerde WhatsApp yazışmaları sırasında kullanıcılara ‘’Yazışmaların ve görüşmelerin daha güvenli’’ olduğuna dair mesajlar gönderildi.

  Peki WhatsApp neden dünyadaki milyonlarca kullanıcısına bu uyarıyı ve alınan önlemleri anlatmak zorunda kaldı?

  WHATSAPP'I HACKLEYİP SORUNU ANLATTI

  Geçtiğimiz haftalarda Osman Doğan isimli bir siber güvenliği uzmanı WhatsApp da güvenlik açıkları buldu ve güvenli olmadığını ispat etti. Uygulamanın sistemini hacklemeyi başaran Doğan daha sonra da WhatsApp’a uyarı maili gönderdi ve hacklemeyi nasıl gerçekleştirdiğine dair bir makale kaleme aldı.

  HATAYI DÜZELTİP GERİ DÖNÜŞ YAPMADILAR

  Mail ile birlikte harekete geçen ve açığı kapatan yetkililer bu nedenle uygulamayı kullanan herkese güvenlik mesajı gönderdi.

  WhatsApp ne kadar güvenli #1

  Ancak sanal dünyda bir gelenek olmasına ragmen merkezi Amerikada bulunan WhatsApp yetkilileri siber güvenlik uzmanına herhangi bir dönüş yapmadılar.

  İMZAYI KALDIRMAYI UNUTTULAR

  Geçtiğimiz gün itibariyle güvenlik güncellemesi yapılmasına rağmen WhatsApp kendilerini hackleyen ve bunun da haberinin veren Osman Doğan'ın imzasını uygulamadan kaldırmayı unuttu.

  YÜZLERCE MAİL ALIYOR

  Twitter hesabını milyonların kullandığı uygulamaya yazan Osman Doğan, hergün kullanıcılardan yüzlerce mail alıyor. Doğan’a göre WhatsApp’ta hala güvenlik açıkları var ve bu açıklar kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilir.


  Görüş Bildir