Petrol
94.47
-1.91%
Euro
18.5085
1.26%
Dolar
17.9183
0.11%
Altın
1.035
0.17%
Borsa
2813
0.00%
Bitcoin
429.392
3.18%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Windows 8 tanıtım sırasında dondu

  Windows 8'in Metro arayüzü bir tablet üzerinde gösterilirken küçük bir sorun yaşandı ve tablet dondu.
  • 22.03.2012 - 02:22
  Windows 8 tanıtım sırasında dondu

  Windows 8 tanıtım sırasında dondu #1

  Microsoft, Convergence 2012 etkinliğinde Windows 8'in Metro arayüzünü bir tablet üzerinde gösterirken küçük bir sorun yaşandı ve tablet dondu. Tanıtımda Metro arayüzü ile bir Dynamics ERP sistemine bağlantının gösterilmesi planlanıyordu, ancak işler planlandığı gibi gitmedi.

  TABLET KİLİTLENDİ

  Microsoft'tan ERP ürün yönetimi grubu müdürü Fred Studer'ın yaptığı tanıtımda her şey yolunda gidiyordu. Studer, ERP ekranları arasında parmağıyla son derece akıcı bir biçimde dolaşıyordu. Eski metin tabanlı ERP arayüzlerine göre Microsoft ERP sistemi çok daha iyi görünüyordu. Ancak Studer'ın tableti sistemi değiştirmesi için Microsoft ERP bölüm başkanı Kirill Tatarinov'a vermesi ile beraber tablet kilitlendi. İki Microsoft'lu, kilitlenmeyi açmak için farklı düğmelere bastılar ancak bu işe yaramadı.

  KİLİTLENMEYİ GÖRMEZDEN GELDİLER

  Microsoft'un imdadına ikinci, düzgün çalışan bir tablet yetişti. Değişiklikler veritabanına yazılmıştı ve ikinci tablet ile her şey yoluna girdi.

  Tatarinov, kilitlenen Metro arayüzü olayını pozitif bir hale getirmeyi başardı: "Henüz üzerinde çalışıyoruz arkadaşlar, burada gördüğünüz gibi" dedi Tatarinov.

  Kilitlenmeyi kimsenin fark etmediğini uman Studer ise şu sözleri söyledi ve sahneyi terketti: "Umarım Windows 8'in dinamik deneyimini beğenmişsinizdir!"

  YENİ ÖZELLİKLER TANITILDI

  Tatarinov, sunumuna devam ederken iş alanında sosyal etkileşimin öneminden bahsetti. ERP ve CRM sistemlerine her yerde erişim sağlanabildiğinden söz eden Tatarinov, Microsoft'un ERP ve CRM sistemleri ile sosyal medya bağlantıları oluşturmak üzere çalıştığını söyledi.

  Tanıtımının başlarında Dynamic AX'in yeni sürümünü de gösteren Tatarinov, sesli etkileşim, dokunmatik ekran kullanımı gibi özellikleri tanıttı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir