Petrol
91.95
-0.42%
Euro
18.2525
0.04%
Dolar
17.9604
0.26%
Altın
1.021
-0.01%
Borsa
295
1.27%
Bitcoin
424.756
-1.48%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Yağmurdan koruyamayan uçan şemsiye üretildi

  Yağmurdan koruyamayan uçan şemsiye üretildi

  Birçok drone'un, kullanıcısını takip etme gibi bir özelliği varken, sapsız ve üstünüzde devamlı dolaşan bir şemsiye fikri tabii ki kaçınılmazdı.
  • Özel İçerik
  • 30.06.2018 - 10:24

  Harika Pelin Ertürk (harika.pelin.erturk@ensonhaber.com)

  Teknoloji her geçen gün yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bunlar bazen gerçekten işe yarar olurken, bazen de görenlerin "Yapılmasaydı daha iyiydi" dediği yenilikler oluyor.

  Akıllı telefonların yaygınlaşmasını takip eden giyilebilir teknolojiler, hologram, daha gelişmiş yapay zekalı robotlar derken, hayatımızın her alanında bunlara rastlar olduk.

  DRONE'LAR, GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİLER HER YERDE

  Şimdilerde kafamızı kaldırdığımızda karşımızda sadece telefonuna kilitlenmiş halde dolaşan onlarca insan değil, drone'lar, akıllı gözlükler ve henüz yeterince yaygınlaşmamış olsa da hologram teknolojileri çıkıyor.

  İşte bunlara bir yenisi daha eklendi: Başınızın üzerinde uçuşacak şemsiye.

  Yağmurdan koruyamayan uçan şemsiye üretildi #1

  UÇAN ŞEMSİYE ÜRETİLDİ

  Japonların Dronebrella adını verdiği bu 'uçan şemsiye', şiddetli bir fırtınaya ne kadar dayanabilir bilinmez ama yağmurlu bir yaz gününde elinizdeki akıllı telefona kilitlenerek yürümenize yardımcı olacak gibi görünüyor.

  Dronebrella'nın ağırlığı 5 kilogram ve tek şarjla 20 dakika kullanılabiliyor. İlerleyen dönemlerde şemsiyenin ağırlığının 1 kilograma düşürülmesi, tek şarjla kullanım süresinin ise 1 saate çıkarılması hedefleniyor.

  YAĞMURDAN KORUYAMAYAN ŞEMSİYENİN FİYATI 275 DOLAR

  Üretici şirket, bu şemsiyenin şimdilik güneşten koruma amaçlı kullanılabileceğini söylüyor ve cihazı yaklaşık 275 dolar etiketiyle sunmayı düşünüyor.

  Ancak henüz yağmurdan koruyamayan bir şemsiye için bu parayı verecek olan kaç kişi var bilemiyoruz...

  Uçan şemsiye üretildi VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir