Euro
10.0626
0.9%
Dolar
8.5322
1.25%
Altın
481
-1.04%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
402.516
-0.30%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  YouTube, tehlikeli meydan okuma videolarını yasakladı

  YouTube, tehlikeli meydan okuma videolarını yasakladı

  YouTube, zaman zaman çok tehlikeli ve duygusal anlamda zararlı olan bütün şaka videolarının, yasaklandığını açıkladı.
  • AA
  • 16.01.2019 - 12:50

  Dünya genelinde en popüler video sitesi olan YouTube,  tehlikeli videolar da barındırıyor. Özellikle gençler arasında 'challenge' olarak bilinen meydan okuma videoları, zaman zaman çok tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Çeşitli yaralanmaların ve hatta ölümlerin bile meydana geldiği bu meydan okuma videoları, artık yasaklandı.

  youtube

  YOUTUBE'DAN AÇIKLAMA GELDİ

  Yapılan açıklamada, birçok tehlike barındıran ve duygusal açıdan acı veren video içeriklerinin, YouTube platformunda yeri olmadığı ifade edildi. YouTube Şikayet Topluluğu, sitede bulunan sıkça sorulan sorular bölümünde şu açıklamayı yaptı:  "Her zaman komik olanın, tehlikeli veya zarar verici çizgisini aşmamasının temin edilmesi politikalarına sahiptik. Topluluk Kılavuzumuz, ciddi zararla sonuçlanma ihtimali bulunan tehlikeli eylemleri teşvik eden içeriği yasaklıyor. Şu andan itibaren site, 'ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi hissedilen şakalar' içeren videolara izin vermeyecek."

  YOUTUBE

  Çocukların duygusal huzursuzluk yaşamalarına neden olan şaka videolarına da izin vermeyeceklerini belirten YouTube yetkilileri, böylece daha önce birçok eleştiriye maruz kalan platformu daha güvenli hale getiriyor.

  YouTube'un geçtiğimiz yıl nisan ayında kaldırma sözü verdiği vahşeti ima eden görüntüler, Buzzfeed'in raporuna göre hala sitede yayınlanmaya devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir