taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8095
6.465
1487.9
97886.36
277.962
47158.86

Trump: Türkiye ile olan durum adil değil

ABD Başkanı Trump, "Türkiye ile olan durum adil değil, çünkü Türkiye Patriot almak istedi fakat ABD onları Türkiye’ye satmadı" dedi.

Haber Merkezi | 16.07.2019 - 19:59..
Whatsapp ile paylaş
Trump: Türkiye ile olan durum adil değil

ABD Başkanı Donald Trump, Barack Obama döneminde Türkiye'ye Patriot'ların satılmamasının yanlış olduğunu, bununla beraber Rusya'dan S-400 alması gerekçesiyle Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarını satmayacaklarını söyledi.

Trump, Türkiye'nin Rusya'dan geçen hafta S-400 hava savunma sistemlerini almaya başlamasına ilişkin Beyaz Saray'daki kabine toplantısında, Türkiye ve F-35'lerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Trump: Türkiye ile olan durum adil değil

Barack Obama döneminde Türkiye'ye Patriot satılmaması dolayısıyla önceki yönetimi eleştiren Trump, Türkiye'nin bundan dolayı Rusya'dan S-400 aldığını belirtti.

"ABD OLARAK ZOR BİR DURUMDA KALDIK"

Trump, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu anladıklarını vurgulayarak, "İçinde bulunduğu çok zor bir durum ve biz de ABD olarak zor bir durumda kaldık ancak şunu ifade edeyim; ABD, Rusya'dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarını satmayacak. Çok zor bir durum fakat üzerinde çalışıyoruz. Neler olacağını göreceğiz fakat bu gerçekten adil değil." ifadelerini kullandı.

Trump, ayrıca bu durumdan dolayı F-35 uçaklarının üreticisi Lockheed Martin'in memnun olmadığını, çünkü firma için bunun binlerce istihdam anlamına geldiğini kaydetti.

S-400 hava savunma sisteminin, sevkiyatı devam ediyor VİDEO

S-400 ile Patriot arasındaki tüm farklar YouTube'dan İZLE

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir