taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6497
6.2668
1498.75
95286.18
272.283

Tunceli'de plajlar doldu taştı

Tatil için Tunceli'ye giden yerli ve yabancı turistler, Munzur ve Pülümür Çayı'nda serinledi.

İHA | 14.08.2019 - 14:03..
Whatsapp ile paylaş
Tunceli'de plajlar doldu taştı

Tunceli, son yılların en sıcak yazlarından birini yaşıyor.

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı kentte, Munzur ve Pülümür Çayı kıyısında doğayla iç içe olan doğal plajlar turistlerle doldu.

Kimi vatandaşlar plajlarda güneşlenirken kimileri de soğuk sularda serinleme keyfi yaşadı.

Munzur ve Pülümür Çayı kıyısındaki plajların tatil yerlerini aratmadığını söyleyen vatandaşlar, herkesin bu güzellikleri görmesi gerektiğini dile getirdi.

"HER SENE BURADAYIZ"

Tatil için İstanbul’dan gelen ve ailesiyle birlikte Munzur Çayı’nın soğuk sularında yüzme keyfi yaşayan Hasan Şanlı, “Bayramdan önce gelmiştik. Kanada’dan, Fransa’dan kardeşlerim, ailem geldi. Her sene burada buluşuyoruz. Burası çok doğal. Munzur Suyu da hararete çok iyi geliyor. Munzur’a dalıp çıkınca sıcaktan eser kalmıyor” dedi.

Tunceli'de plajlar doldu taştı

"ANTALYA İLE YARIŞIR"

İstanbul’dan kamp için Tunceli’ye gelen Zeynep Çelik ise; “Sürekli görüyordum Munzur’u deniz gibi yapmışlar diye. Merak ediyordum. Arkadaşlarla geldik. Gerçekten tam bir tatil yeri gibi. Daha önce Antalya’ya gitmiştim. Bana göre burası Antalya ile yarışır hatta burası daha güzel. İnsanları çok güzel ve iyi niyetli. Geldiğimiz günden beri minibüs parası dahi vermedik. İnsanlar araçlarıyla bizi gideceğimiz yere bırakıyor. Havası, suyu, insanları güzel” diye konuştu.

Tunceli'de plajlar doldu taştı

Munzur ve Pülümür'de plaj keyfi VİDEO

"EGE'YE GİTMİYORUM"

Almanya’nın Köln şehrinden tatil için gelen Onur Doğan, “Batı’ya, Ege’ye gitmiyorum. Buraları seviyorum. Munzur ve Pülümür Vadisi daha güzel. Munzur, akarsu olduğu için daha temiz. Burada çocuklar için büyükler için yüzme yerleri yapılmış. İnsanlar iskelelerden atlıyor” dedi.

Almanya’da yaşayan ve tatil için ikinci kez Tunceli’yi tercih ettiğini ifade eden Gülseren Asafoğlu ise; “Burayı çok beğendim. Doğası, suyu çok güzel. Herkesin gelip buralarda tatil yapmasını tavsiye ederim” diye konuştu.

Tunceli'de plajlar doldu taştı

Tunceli'de plajlar doldu taştı

Tunceli'de plajlar doldu taştı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir