taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8094
6.432
1461.12
108786.06
272.868
42854.52

Türk insanının favori uygulaması: TikTok

Çin merkezli uygulama TikTok'u Türk insanı da çok sevdi. Uygulamaya yüklenen komik videoları, milyonlar izliyor. Son dönemlerin favori videosu da Ceylan'ın Ceylan Gözlüm şarkısı dublajı oldu.

Haber Merkezi | 28.02.2019 - 14:00..
Whatsapp ile paylaş
Türk insanının favori uygulaması: TikTok

Facebook, Twitter, Instagram, Vine, Snapchat derken; hayatımıza yeni bir uygulama daha girdi: TikTok.

1 MİLYAR DOLARA MUSICAL.LY UYGULAMASINI SATIN ALDI

Çin'de Douyin adıyla bilinen uygulama, ülkemizde TikTok adını kullanıyor. Uygulamanın patlamasında en büyük etkenlerden biri de; TikTok uygulamasının sahibi olan ByteDance firmasının 2017 yılında 1 milyar dolara Musical.ly uygulamasını satın alması oldu.

TÜRKLER ÇOK SEVDİ

Dünyanın en çok indirilen uygulaması olan TikTok, Türkiye'de de çok sevildi. Kullanıcıların dublaj yaparak video çekebilmelerine de imkan tanıyan TikTok'a, her gün binlerce yeni içerik yükleniyor.

Türk insanının favori uygulaması: TikTok VİDEO

KOMİK VİDEOLAR SOSYAL MEDYADA VİRAL OLUYOR

Türkiye'den türlü komik videoların yüklendiği uygulamada; kimi zaman kült bir Türk filmi sahnesiyle, kimi zaman da Ceylan'ın Ceylan Gözlüm şarkısına dublaj yapmış bir ev hanımının videosuyla karşılaşmanız mümkün.

Yurt dışındaki örneklerinde özgün içerikler ağırlıkta olsa da uygulama, genellikle ülkemizde taklit, dublaj, atarlı söz paylaşma platformu olmuş durumda.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir