Koalisyon döneminin hayalleri gerçek oldu

Koalisyon döneminin hayalleri gerçek oldu

90'lı yıllar Türkiyesi, koalisyona mahkum bir Türkiye'ydi. İktidarda çok başlılığın hakim olduğu o yıllarda Türkiye'nin herhangi bir konuda karar alması deveye hendek atlatmaktan zordu neredeyse. Koalisyon ortaklarından birinin evet dediğine diğeri hayır derken, dönemin gazete manşetlerinde de istikrarsız ve geleceği belirsiz bir Türkiye fotoğrafı vardı.

"PEMBE HABERLER"

Bugün, o dönemin özeti niteliğinde bir küpür paylaşıldı sosyal medyada. Bir kez daha hatırladık ki Türkiye'de bir zamanlar bazı şeyler yalnızca ulaşılması güç bir hayaldi ve ironi malzemesi olarak kaldı.

Türkiye deve yüküyle borçlu olduğu IMF'ye borç veremez, milli gelir asla 10 bin dolara çıkamaz ve kendi uydusunu üretemezdi.

Koalisyon döneminin hayalleri gerçek oldu

IMF'ye son taksidi Babacan ödedi VİDEO

Sertab Erener - Everyway That I Can - Eurovision İZLE

HAYALLER GERÇEK OLDU

Bir zamanlar hayaldi, gerçek oldu. Türkiye, Ak Parti iktidarı ile önce istikrarı yakaladı. Seslerin değil politikaların yarışması Eurovision'da Sertap Erener birinci oldu, Türkiye Eurovision'a rest çeker konuma geldi. Kişi başına düşen milli gelir 10 bini aştı, artık IMF'den borç almıyor IMF'ye borç veriyoruz. Üstelik Türkiye artık kendi uydusunu üretiyor.

Milli Tank Altay'ın arazi ve atış testi TIKLA İZLE

Deniz Kuvvetleri'nden milli gemi TCG Büyükada klibi İZLE

Türksat 4A uydusu fırlatıldı İZLE