Euro
9.6789
0.07%
Dolar
8.0846
0.33%
Altın
462.39
0.44%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
468.192
1.19%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  23 Nisan'da İzmir'de olmak var

  TRT'nin 35.sini düzenleyeceği Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, bu yıl İzmir'de bir başka coşku ile kutlanacak.
  • 15.04.2013 - 17:15
  23 Nisan'da İzmir'de olmak var

  23 Nisan da İzmir de olmak var #1

  Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TRT'nin 35.sini düzenleyeceği Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ile bu yıl İzmir'de bir başka coşku ile kutlanacak.

  İZMİR'İ TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA ANLATACAKLAR

  EXPO 2020 aday şehrimize destek olmak amacıyla İzmir'i tüm dünyaya bir kez daha anlatma amacını da üstlenen şenlikte, İzmir halkı yabancı konuklarına ülkemizin tarihi ve kültürel tüm değerlerinin yanı sıra Türk misafirperverliğinin de unutulmayacak bir örneğini sunacaklar.

  TRT'den Pepee Konseri ve Keloğlan Masalları Müzikali

  50 ÜLKE KATILACAK

  Türk Telekom'un ana sponsor olduğu yaklaşık 50 ülkenin katılacağı şenliğe dünyanın dört bir yanından İzmir'e gelecek yüzlerce çocuk ailelere konuk olacak, çocukları ile arkadaş olacak, kardeş olacak.

  15 Nisan'da muhteşem bir görsellikle İzmir Kültürpark Lozan Kapısından "Şenlik Yürüyüşü" ile başlayacak olan etkinlik, dokuz günlük bir masal dünyasının, "Çocuk Ülkesi" nin kapılarını tüm çocuklara açacak.

  "ÇOCUK ÜLKESİ" BU KEZ İZMİR'DE

  İzmir Valiliği başta olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve birçok kurum ve kuruluşun katkılarıyla İzmir Kültürpark, 15 – 23 Nisan tarihleri arasında
  tam bir çocuk dünyası haline gelecek. Her gün 10:00-19:00 saatleri arasında
  açık olacak olan "Çocuk Ülkesi" ücretsiz kapalı, açık alan etkinlikleri, ikram
  ve hediyeleriyle çocuklara bayramlarını tam olarak yaşatacak.

  Şenlik boyunca ortalama 500 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen "Çocuk Ülkesi"nde neler neler yok ki!

  Çocuklar, 4 numaralı kapalı holde, TRT Çocuk Kanalı'nın en sevilen kahramanları olan "Pepee", "Keloğlan", "Köstebekgiller", "Cille", "Nane İle Limon", "Biz İkimiz", "Sizinkiler", "Dede Korkut", "Kuzucuk", "Arı Maya"nın dünyaları, maskotları, "PAYTAK" gösterileri yanında Merkez Bankası para basım atölyesi, Ege Üniversitesi Bilim Haftası, Türksat Planetaryum, Ege Üniversitesi ve Banat işbirliğiyle diş taraması, Uzay Kampı çocuk aktiviteleri, Pınar Resim Atölyesi, EXPO İzmir çocuk aktiviteleri ve Türk Telekom etkinlikleri ile unutulmaz anlar yaşayacaklar. TRT Çocuk imzasıyla her ay raflara çıkan "TRT Çocuk" ve "Pepee" dergileri de şenlik boyunca ücretsiz olarak dağıtılacak.

  Kapalı alanda tüm bunlar devam ederken, açık alanda da birçok etkinlik ve sürpriz ziyaretçiler için hazır olacak. Bisan Bisiklet ile bisiklet yarışları, Emniyet Müdürlüğü "Trafik Similasyon" aracı, Pınar, Nuhun Ankara, Çaykur ve Panço'nun ücretsiz ikramları ve başka neler neler olacak.

  ÜCRETSİZ MUSTAFA CECELİ - PEPEE KONSERİ

  Bayramın coşkusu çim alanda ücretsiz olarak düzenlenecek olan Mustafa Ceceli, Pepee konserleri ve Keloğlan Masalları müzikalleri ile daha da katlanacak.

  Ücretsiz Mustafa Ceceli konseri

  BU BAYRAM UNUTULMAYACAK!

  Şenliğe gelenler Türk Milli Olimpiyat Komitesi'nin, Pınar Çocuk Tiyatrosu'nun, İzmir Devlet Tiyatroları'nın, Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosu'nun, Uzay Kampı'nın, TRT Çocuk Kanalı'nın gösterileri ile Kültürpark'ta bulunan İsmet İnönü, Gençlik Tiyatrosu ve İzmir Sanat kültür merkezlerinde, ücretsiz sinema ve tiyatro gösterileri ile kültüre, sanata ve eğlenceye doyacaklar.

  İzmir fuar alanında bulunan Atatürk Açık Hava Tiyatrosu'nda konuk ülkelerin kendi folklor performanslarını sergileyecekleri 8 program gerçekleştirilecek. Söz
  konusu programlar, yerli ve yabancı pek çok kanal tarafından ekrana taşınacak.
  Ayrıca söz konusu açık hava tiyatrosunda TRT Çocuk Folklor Grubu'nun ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü himayesindeki çocukların folklor oyunları
  sergilenecek.

  DEVLET BÜYÜKLERİ DÜNYA ÇOCUKLARINI AĞIRLAYACAK

  Yurt dışından gelen çocuklarımız, Türkiye seyahatleri sırasında, Ankara'da devlet büyüklerimiz tarafından da kabul edilecek. Dünya çocukları, Anıtkabir'de Ulu Önder Atatürk'ün huzuruna çıktıktan sonra, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Şahin tarafından kabul edilecekler. Her yıl renkli görüntülere sahne olan buluşmalar, bu yıl da başkentimizi şenlendirecek.

  İKİNCİ YILINDA ÇOCUK VE MEDYA KONGRESİ

  Alanında saygın çalışmalara imza atmış uzmanlar ve akademisyenlerin katıldığı "Uluslararası Çocuk ve Medya Kongresi'nin ikincisi İzmir'de düzenlenecek ve "Çocuk Medyasında İçerik Sağlayıcıların Tutumları" ana başlığı altında 16-17-18 Nisan 2013 tarihleri arasında 3 gün sürecek. Kongrede Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ankara Gazi Üniversitesinin konu üzerinde çocuklarla gerçekleştirdikleri araştırma sonuçlarını tebliğ edecekler. Bunun yanında atölye çalışmalarının da gerçekleştirileceği kongre web sitesinden canlı olarak takip edilebilecek.

  23 NİSAN'A ÖZEL YAYINLAR

  Çocuklar için bilgi, kültür, oyun ve eğlencenin tek adresi olan TRT Çocuk Kanalı, bayram boyunca özel yayınlarıyla, ekran başında bekleyen minikleri de 23 Nisan coşkusuna ortak edecek.

  TRT'nin tüm kanallarında da etkinlik tanıtımına yer verilirken, günlük canlı yayınlarla ve etkinliklerin programlara konu edilmesiyle, 23 Nisan neşesi bütün ülke çocuklarına yaşatılmaya çalışılacak.

  Şenliğe yurt içi ve yurt dışından basın mensupları ile TV Kanal yöneticileri de katılacak.

  23 Nisan 2013 tarihinde İzmir Halkapınar Spor Kompleksi'nde düzenlenmesi planlanan, yine tüm konuk çocukların gösterilerinin bir bölümü ile katılacağı özel tema ve koreografi ile sahnelenecek "Gala Özel" programı, TRT kanallarının yanında pek çok yabancı kanal tarafından da canlı veya bant olarak yayınlanacak.

  6 DİL SEÇENEĞİ

  Ayrıca 6 dil seçeneğine sahip (İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Türkçe) web sitesi tasarımı, Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarından da devam edecek çeşitli TV programları ve sosyal medya projeleri de şenliğe başka bir bakış açısı sunacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir