Euro
15.4958
-0.35%
Dolar
13.645
-0.31%
Altın
783.73
-0.14%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
697.783
-1.27%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı

  Adanalı çocuk, 4 tekerlekli arabayla hurda topladığı beyaz atını, açlık ve yorgunluktan yere yığılınca kırbaçlayarak kaldırmaya çalıştı.
  • DHA
  • 25.02.2016 - 12:18
  Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı

  adana

  Merkez Seyhan İlçesi Dikili Mahallesi civarında arabaya bağlı bir atın yerde yattığı ve sahibi tarafından kırbaçlandığı haberini alan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği'nin (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gitti.

  ATI KIRBAÇLAYARAK KALDIRMAYA ÇALIŞTI

  Görevliler, küçük sahibi tarafından itilerek ve kırbaçlanarak kaldırılmaya çalışılan atın, açlıktan ve yorgunluktan bitkin düştüğünü belirledi. Bunun üzerine Milli Parklar görevlileri hayvana eziyet edildiği gerekçesiyle ata el koydu. Vücudunun bazı yerlerinde yaralar bulunan at, çağırılan Adana Büyükşehir Belediyesi minibüsü ile hayvan barınağına götürüldü.Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı #2

  Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı VİDEO

  AT TEDAVİYE ALINDI

  At, burada tedavi edilip beslenince kendine geldi. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanlara eziyet edenlere verilen cezaların az olduğunu belirterek, "Birçok kişi hayvanına kötü davranıyor. Bu at biz gitmeseydik ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi devam ediyor. Şimdi hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak" dedi.

  Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı #3

  Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir