Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı
DHA

adana

Merkez Seyhan İlçesi Dikili Mahallesi civarında arabaya bağlı bir atın yerde yattığı ve sahibi tarafından kırbaçlandığı haberini alan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği'nin (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gitti.

ATI KIRBAÇLAYARAK KALDIRMAYA ÇALIŞTI

Görevliler, küçük sahibi tarafından itilerek ve kırbaçlanarak kaldırılmaya çalışılan atın, açlıktan ve yorgunluktan bitkin düştüğünü belirledi. Bunun üzerine Milli Parklar görevlileri hayvana eziyet edildiği gerekçesiyle ata el koydu. Vücudunun bazı yerlerinde yaralar bulunan at, çağırılan Adana Büyükşehir Belediyesi minibüsü ile hayvan barınağına götürüldü.Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı

Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı VİDEO

AT TEDAVİYE ALINDI

At, burada tedavi edilip beslenince kendine geldi. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanlara eziyet edenlere verilen cezaların az olduğunu belirterek, "Birçok kişi hayvanına kötü davranıyor. Bu at biz gitmeseydik ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi devam ediyor. Şimdi hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak" dedi.

Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı

Açlıktan yere yığılan atı kırbaçla kaldırmaya çalıştı

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)