Yaşlı adamla Vali'nin ilginç diyalogu

Yaşlı adamla Vali'nin ilginç diyalogu

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bir polis memurunun kızının vefatı dolayısıyla geldiği Adana Adli Tıp Kurumu'nda, kendisinden yardım isteyen 75 yaşındaki Cabbar Er ile bir süre sohbet etti. Coş'un Vali olduğunu bilmeyen Er, tarla sürerken düşüp sakatlandığını aynı zamanda da kanser tedavisi gördüğünü anlattı.

Yaşlı adamla Vali'nin ilginç diyalogu

'ŞİMDİ NEYSİN SEN?'

Yaşlı adamın zor durumda olduğunu gören Coş, 'Sigortan yok mu? Nizip'ten gelmişsin, oradaki kaymakamlık sana yardım etmedi mi?"' diye sordu. Yaşlı adam, Coş'un ilgisini ve yanındaki korumaları görünce, 'Şimdi neysin sen?' diye sordu. Coş da 'Ben Adana Valisiyim' diye cevaplayınca, Er, 'Vali sen misin? Seni gazetede okudum. Artık dayanamıyorum yanına geleyim beni evlatlık al' diyerek Vali'ye sarıldı. Olay karşısında şaşıran Coş da 'Olur mu hiç öyle şey sen bizim babamızsın. Biz seni nasıl evlatlık alalım' dedi.

Yaşlı adamla Vali'nin ilginç diyalogu

'ÇOCUKLARIM OTURDUĞUM EVİ ELİMDEN ALMAK İSTİYOR'

Geçimini tarlada çalışarak ya da dilenerek geçirdiği öğrenilen Er, gazetecilerin 'Çocuklarınız size bakmıyor mu?' sorusu üzerine, 'Bakmak mı? Bana mı? Oturduğum evi elimden almak istiyorlar. O ev de olmasa beni yatırmayacak. Bir gelin var bana yemek de vermiyor, 'git nereye gidersen' diyor. Ben de devletin yanına giderim dedim' şeklinde konuştu.

Coş, yaşadığı ilginç sohbetin ardından, yaşlı adama yardım edilmesi konusuyla bizzat ilgileneceğini söyleyerek, Adli Tıp Kurumu'ndan ayrıldı.