Petrol
87.75
-0.34%
Euro
17.9918
-0.16%
Dolar
18.5293
0.06%
Altın
985.91
-0.16%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
365.622
4.16%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Ahmet Çiftçi sahte kimlikle evlendiği kadını suçladı

  Adana'da evli ve 5 çocuk babası Ahmet Çiftçi'nin kimliğinin sahte olmasının anlaşılmasının ardından Çiftçi evlendiği kadının durumdan haberdar olduğunu ve bunu onun istediğini savundu.
  • 18.10.2014 - 14:17
  Ahmet Çiftçi sahte kimlikle evlendiği kadını suçladı

  ahmet

  Adana'da 28 yaşındaki evli ve 5 çocuk babası olan Ahmet Çiftçi, arkadaşına ait kimliğe kendi fotoğrafını yapıştırarak oluşturduğu sahte kimlikle eczacı teknisyeni 24 yaşındaki H.T. ile düğün yapıp resmi nikahla evlenmişti.

  KENDİNİ BAŞKA BİRİ OLARAK TANITIP EVLENME TEKLİFİ ETTİ

  Tıbbi malzemeler pazarlayan Ahmet Çiftçi, İddiaya göre yaklaşık 1 yıl önce iş için gittiği eczanede teknisyen olarak çalışan H.T.'ye gönlünü kaptırdı. Birkaç ziyaretin ardından Ahmet Çiftçi, genç kıza kendini İsmail Taş olarak tanıtarak arkadaşlık kurdu. Çiftçi, 4 ay süren arkadaşlığın ardından genç kıza evlenme teklifinde bulundu.

  Ahmet Çiftçi sahte kimlikle evlendiği kadını suçladı #2

  SAHTE KİMLİK OLUŞTURUP EVLENDİ

  Genç kızın teklifi kabul etmesi üzerine Çiftçi, bazı tanıdıklarını anne ve babası olarak tanıtıp, H.T.'yi ailesinden istedi. Ailenin de onayı üzerine, Ahmet Çiftçi ilaç alma bahanesiyle arkadaşı İsmail Taş'tan aldığı nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırıp işlemlerini yaptırdıktan sonra, genç kızla 15 Ocak 2014'te resmi nikah kıydırıp düğün yaptı. Ardından da H.T. hamile kaldı.

  KİMLİĞİN GERÇEK SAHİBİ İŞLEM YAPMAK İSTEYİNCE OLAY ORTAYA ÇIKTI

  Nikahsız evli ve 2 çocuk babası olan 22 yaşındaki İsmail Taş, Yüreğir Kaymakamlığı'na giderek çocuk yardımı talebinde bulunmasının ardından ortaya çıkan olay sonrası H.T., Ahmet Çiftçi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Çiftçi tutuklandı.

  ''EVLİ OLDUĞUMU BİLİYORDU, SAHTE KİMLİĞİ O TEKLİF ETTİ''

  Ahmet Çiftçi 'resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. H.T.'nin kendisinin evli olduğunu bildiğini öne süren tutuklu sanık Çiftçi, "Birbirimize aşık olduk. Birlikte olduk. Kendisi daha sonra hamile olduğunu söyledi. Evli olduğumu biliyordu. Başka bir kimlikle nikah fikrini de o verdi. Kendi ailesini ikna etmek amacıyla böyle bir yola başvurmamı istedi. Bende ortak kararımızı uyguladım. İsmail'in durumdan haberi yoktu. Kimliğini habersiz kullandım. Nikahtan sonraki dönemde her tartışmamızda bu durumu kullanarak beni tehdit etti. H.T. ailesinin baskısı üzerine beni şikayet etti" dedi.

  Ahmet Çiftçi sahte kimlikle evlendiği kadını suçladı #3

  KIZIN AİLESİ: SAHTE OLDUĞUNU BİLMİYORDUK

  Çiftçi, düğün öncesi alınan eşyaların faturalarının kendi adına kesildiğini söyleyerek bu faturaları ve H.T.'nin kendisinin evli olduğunu bildiğini öne sürdüğü mesajların olduğu telefonu da mahkemeye delil olarak sundu. 15 Ekim'de bir kız bebeği dünyaya getiren H.T. duruşmaya katılmazken, tanık olarak ifade veren babası Metin K., "Allahın emriyle kızı istediler. Biz de verdik. Biz kesinlikle Ahmet Çiftçi olduğunu bilmiyorduk" diye konuştu.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Mahkeme hakimi, Çiftçi'nin tutukluluk halinin devamına karar verirken, mahkemeye sunduğu cep telefonunda bulunan mesaj içeriklerinin belirlenmesi için bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  Ayrıca H.T.'nin avukatı Ferhat Pamuk, doğan çocuğun İsmail Taş adına nüfusa kaydedileceğini, Çiftçi hakkındaki davanın sonuçlanmasının ardından da evliliğin iptali için dava açacaklarını söyledi.


  Görüş Bildir