Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.729
0.15%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu

  Ardahan'da yapımı tamamlanan golf sahasında ilk antrenman yapıldı.
  • Ajanslar
  • 09.08.2015 - 15:21
  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu

  Ardahan-Kars karayolunun Çamlıçatak mevkinde yapılan golf sahasında gençler, ilk kez antrenmana çıkmanın heyecanını yaşadı.

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #1

  İLK ANTRENMAN

  Daha önce Türkiye'deki farklı organizasyonlara katılan Ardahanlı genç golfçüler, 250 dönüm üzerine kurulu sahada rüzgarlı hava nedeniyle ilk antrenmanı biraz zorlanarak gerçekleştirdi.

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #2

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Utku Atanesipoğlu, yaptığı açıklamada, Ardahanlı gençler adına mutlu olduklarını belirterek, "Çocuklarımız golf sahasına kavuştu. Bizlerde bu mutluluğu yaşıyoruz. Bizde tesis sorunu var. Bu sorunlar giderildikçe, bugün golf sahasına kavuştuğumuz gibi çok şey başarırız. Tesisler yapıldığı sürece başarılarımızı en üst seviyeye çıkaracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #3

  "GOLF SADECE ZENGİNLERİN SPORU DEĞİL"

  Türkiye Golf Federasyonu Temsilcisi Çetin Demirci de golfun sadece zenginlerin yaptığı bir spor olmadığını ispatlamış olduklarını vurgulayarak, "Bu çocuklarımız şuan geleceklerini kuruyorlar. Golf yapıp geleceğini kurtaran birkaç çocuktan bazıları da bu gençlerimiz olacak. Ayrıca bu çocuklarımız gittikleri yerde bizi çok iyi temsil ediyor. Çünkü Türkiye şampiyonu sporcularımız var. Bu tesisten sonra da başarı daha da artacaktır" ifadelerini kullandı.

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #4

  Demirci, yaklaşık 2 yıl önce başlayan tesis yapımının elverişsiz hava koşulları nedeniyle geciktiğini ancak golf sahası, antrenman sahası ve diğer bölümleriyle bir müsabakaya ev sahipliği yapabilecek durumda olduğunu aktardı.

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #5

  Ardahanlı gençler golf sahasına kavuştu #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir