Petrol
92.29
-0.05%
Euro
18.274
0.16%
Dolar
17.9627
0.27%
Altın
1.023
0.12%
Borsa
2939
0.90%
Bitcoin
430.526
-1.15%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli

  Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi Akyarı Mahallesi'nde 12 kişi, çift cinsiyetli (hermafrodit) dünyaya geldi.
  • DHA
  • 15.05.2017 - 13:32
  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli

  Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde alan Akyarı Mahallesi, çift cinsiyetli kişilerin çokluğuyla dikkati çekiyor. Mahallede bugüne kadar 12 kişi çift cinsiyetli oluşlarını çekinmeden ifade ederken, bunlardan 2'si yaşamını yitirdi.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #1

  İlk çift cinsiyetliler garipsenirken, sayının artmasıyla bu durum olağan karşılandı. Mahallede yaşayanlar, sayının daha fazla olduğunu, ancak bazı kişilerin gizlediğini kaydetti. Bu kişilerden 4'ü köylerinde yaşamaya devam ederken, geri kalanlardan 4'ü Alanya'ya, 2'si ise İstanbul'a yerleşti. Köydeki 12 kişiden 3'ü erkek olmak için operasyon geçirirken, sadece 1'i kadın olmak için ameliyat oldu. Geri kalanlar durumlarının Allah'ın takdiri olduğunu belirterek tedavi olmadı.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #2

  KİMLİKLERİ KADIN, GÖRÜNTÜLERİ ERKEK

  Çift cinsiyetli halleri ile yaşamaya devam eden 72 yaşındaki Aliye Ç. ile kardeşi 69 yaşındaki Emine Ç., pembe kimliklere sahip, ancak köyde herkes Ali ve Emin diye sesleniyor, durumlarından şikayetçi de değil. Aliye Ç. doğarken böyle olduklarını belirterek, bu durumun Allah'ın hikmeti olduğunu söyledi. 7 kardeşin en büyüğü Aliye Ç., Emine dışındaki kardeşlerinin hiçbirinde bu durumun söz konusu olmadığını aktardı.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #3

  SAÇLARI BELİNE KADAR UZUYORDU

  Kendilerini erkek olarak hissettiklerini belirten Aliye Ç., "Eskiden kadın elbiseleri giyerdik. Saçımız belimize kadar uzardı. 15 yaşında vücudumuzda değişiklikler meydana gelince saçlarımızı kestirdik. Erkek kıyafetleri giydik. Birçok yere çalışmaya gittim. Türkiye'nin her yerine gittim. Herkes bizi erkek olarak bilir. Yalnız nüfus cüzdanına baktığında kadın görünüyoruz." dedi.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #4

  POLİSİN KAFASI KARIŞMIŞ

  Çift cinsiyetli oluşu nedeniyle bir kez sıkıntı yaşadığını dile getiren Aliye Ç., "Bir yerde polis beni çevirdi. Kimliğime baktılar kadın görünüyor, tipime bakıyor erkek. Şüphelendiler, beni karakola götürdüler sonra durumu anlayınca salıverdiler. Nüfus cüzdanıma bakınca kafaları karıştı." diye konuştu.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #5

  ÖNCE KIZIM, SONRA OĞLUM DİYE SEVDİLER

  15 yaşına kadar kızlarla gezdiklerini kaydeden Aliye Ç., şöyle konuştu:
  "Sonra sakallarım çıktı ve kadın kıyafetlerimizi çıkartarak erkeklerle gezmeye başladık. Annem ve babam evvelce bizi 'Kızım' diye severdi, sonra erkek gibi giyinince 'Oğlum' dediler. Kardeşim tedavi için birçok yere gitti. Ben gitmedim, Allah'ın vermediğini bana kul verir mi? Arkadaşlarımın ikisi de tedavi için gitti ama bir şey olmadı. Evlenmeyi ne ile düşüneceğim? Cinsel organ olmadan ne ile evliliği düşüneceğim. Çöp (penis) olursa evlenilir."

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #6

  ABD'DEN DOKTORLAR GELDİ

  ABD'den Türk ve yabancı iki doktorun kendileri incelemek için köylerine geldiğini aktaran Ç., "Doktorlar bizde birkaç gün kaldı. İki kişi sonradan bu doktorlar aracılığıyla ABD'ye gidip ameliyat oldu. Biri kendine avrat aldı, diğeri Alanya'da tek başına yaşıyor." diye konuştu.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #7

  KARDEŞİMİN GÜZELLİĞİ KARŞISINDA KİMSE DURAMAZDI

  Felçli kardeşi Emine Ç.'ye da bakan Aliye Ç., kardeşinin ciddi bir durumdan sonra tekrar ayağa kalkmayı başardığını söyledi. Felç nedeniyle konuşmaları anlaşılmayan kardeşinin de 15 yaşına kadar kadın gibi yaşadığını belirten Ç., "Kardeşim kadın gibiyken çok güzel bir yavruydu. Kimse güzelliğinin karşısında duramazdı. Kardeşim evvelden çok güzel yufka açardı, hastalandıktan sonra yapamıyor, şimdi hazır alıyoruz." dedi.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #8

  ANNESİ KINAYINCA

  Aliye Ç., hiç aşık olmadığını belirterek, şöyle devam etti:
  "Ne aşkı, şeyin olmadıktan sonra aşk mı olur? Vajinanın içinde penisimiz var. Testislerim de var. Normal erkekler gibi ama penisimiz ufak. Kadın olamayız, erkek olabiliriz. Köyde kahve işlettim. Yapmadığım iş kalmadı. Herkes bize alıştı, kınama yok. Cenabı Allah kınayanların başına veriyor. Annem zamanında burada erkek olan bir kadını, oğlak güderken onu erkek diyerek kınamış. O da anneme 'Allah sana da versin' demiş, ondan sonra biz de kardeşimle öyle dünyaya geldik."

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #9

  Diğer çift cinsiyetlerle akrabalık bağlarının olmadığını belirten Ç., "Evde yemekleri ben yapıyorum. Süper yemekler yaparım ve her yemeği yaparım. Annemiz bize öğretmişti." dedi.

  Aynı mahallede 12 kişi çift cinsiyetli #10

  TEK İSTEKLERİ EVLERİNİN DAMININ ONARILMASI

  İki kardeşin en büyük isteği ise oturdukları evin akan damının onarılması. Bu yıl evlerinin yıkılacağı endişesini taşıdıklarını kaydeden Ç. kardeşler, gözyaşları içinde evlerinin onarılmasını istedi. Yaşlılıkları dolayısıyla bahçede çalışamadıklarını dile getiren Ç. kardeşler, damı onaracak paraları olmadığını vurguladı.

  HERMAFRODİT NEDİR?

  Doğuştan cinsel gelişim anomalileri arasında olan hermafrodit yani çift cinsiyetlilik, bir kişinin hem kadın hem erkek üreme organını vücutta taşıması demektir. Yunan mitolojisindeki 'Ticaret Tanrısı' Hermes ile 'Güzellik Tanrıçası' Afrodit'in adlarından gelmektedir. Efsaneye göre Afrodit ile Hermes'in bir oğulları olur. Adını Hermafrodit koyarlar. Hermafrodit o kadar güzeldir ki bir su perisinin dikkatini çekmiştir. Peri kız, sürekli ona yakınlaşmak için uğraşır ama Hermafrodit'in nazı ile karşılaşır. Bir türlü yüz bulamayan peri kız, Hermafrodit gölde yüzerken birden karşısına çıkar ve sıkı bir şekilde ona sarılır. Tanrılara onları birbirlerinden ayırmamaları için yalvarır. Sonunda dileği kabul olur ve ikisi de aynı vücutta can bulurlar. Böylece ortaya çift cinsiyetli bir insan çıkar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir