Petrol
112.04
-1.55%
Euro
17.3226
-1.31%
Dolar
16.5666
-0.69%
Altın
970.11
-0.61%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.608
-0.06%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Bakanlardan tedavi gören yurt öğrencilerine ziyaret

  Bakanlardan tedavi gören yurt öğrencilerine ziyaret

  Veysi Kaynak, Süleyman Soylu ile Fatma Betül Sayan Kaya, Adana'da yangında yaralanan öğrencileri ziyaret etti.
  • DHA
  • 30.11.2016 - 09:00

  Adana Numune Araştırma ve Dr.Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanelerinde tedavi gören yurt öğrencileri ve ailelerini ziyaret sırasında, basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Neticede olaya sebebiyet veren, yangına sebebiyet veren her neyse bu ortaya çıkacaktır ve sorumlularla ilgili işlemler yapılacaktır. Şimdilik böyle söylemekle yetinelim. Büyük bir acı ve dram halen sıcak" dedi.

  GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDULAR

  Aladağ'daki yangın mahallinde yaptıkları incelemelerin ardından kent merkezine dönen, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret etti.

  Çocuklarla yakından ilgilinen Kaynak ve bakanlar, doktorlarından durumları hakkında bilgi alıp, tek tek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  Bakanlardan tedavi gören yurt öğrencilerine ziyaret #1

  "12 VEFAT VAR, 24 YARALI"

  Ziyaret sırasında basına açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Kaynak, yangının kesin çıkış nedenin araştırıldığını belirtti. Çok acı bir olayı hep beraber yaşadıklarını ifade eden Kaynak, "Akşam 19.30 sıralarında yangın neticesinde bir yurtta 12 vefat var, 10'u çocuk 2'si yetişkin. 24 yaralımız var. Değerli İçişleri Bakanımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Adana milletvekillerimizle birlikte Aladağ'a gittik." diye konuştu.

  Bakanlardan tedavi gören yurt öğrencilerine ziyaret #2

  Veysi Kaynak: Yangınla ilgili iddiaları görüşeceğiz VİDEO

  "AYAKLARINDA KIRIKLAR VAR"

  Yangının çıkış sebebiyle ilgili Aladağ Savcılığı hemen duruma vaziyet olduğunu aktaran Kaynak, şöyle konuştu: "Bir keşif yapılacağını ifade ettiler. İlk verilen bilgiler, bu yangının trafodaki elektrik kontağından çıktığı, çıkması muhtemel diyorlar. Tabii ahşap kaplamalar var, strafor, yalıtımlar var bunlar tutuşmuşlar. Çocuklarımızın bir kısmında atlamaları sonucunda ayaklarında kırıklar var, bir kısmının dumandan etkilenmeleri sonucu hastalıkları var.

  "MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN"

  Tabii bu arada vefat edenler, adli tıptaki otopsilerden sonra defnedilecekleri yere gönderilecekler. Milletimizin başı sağolsun, büyük geçmiş olsun. Geride kalanlara acil şifalar diliyoruz. Olay tüm yönleriyle bir yandan yargı tarafından araştırmaya başlanmıştır. Bir yandan da yangına karşı tedbirlerle ilgili gerekli çalışma ve araştırmalar ayrıca yapılacaktır.

  PSİKOSOSYAL DESTEK VERİLECEK

  Yurt Milli Eğitim Bakanlığınca izinlidir. O Bakanlığımız kendi çalışmalarını yapacaktır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız psikososyal destek yönünden, olayın ilk anından itibaren 32 görevlisiyle sahada. Biz hem yaralananların hem de hayatını kaybeden çocuklarımızın, yavrularımızın ailelerinin yanında olacağız.

  OLAYA SEBEBİYET VERENLERLE İLGİLİ İŞLEM YAPILACAK

  Neticede olaya sebebiyet veren, yangına sebebiyet veren her neyse bu ortaya çıkacaktır ve sorumlularla ilgili işlemler yapılacaktır. Şimdilik böyle söylemekle yetinelim. Büyük bir acı ve dram halen sıcak".

  Bakanlardan tedavi gören yurt öğrencilerine ziyaret #3

  AİLELERİN TUTUMU ÖNEMLİ

  Bir gazetecinin "Tören yapılacak mı?" şeklindeki sorusu üzerine Kaynak, "Törenle ilgili ailelerin tutumu çok önemli. Ne diyecekler, ne isteyecekler, Adana Valimiz olayın en başından beri Aladağ'da, bizimle beraber döndü. Ailelerle temas kuracaktır. Ama cenazelerin nakli ve defni için biz hükümet olarak, valilik olarak görevde olacağız" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir