Euro
9.7811
0.43%
Dolar
8.102
0.17%
Altın
462.03
0.32%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
448.889
-4.69%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  Barış Manço'dan esinlenip tabelalarla selfie çekti

  Türkiye'nin 81 ilde bulunan tabelaların önünde selfie yapmak için 6 yıl içinde yaklaşık 90 bin kilometre yol kateden Ahmet Köklükaya, Barış Manço'dan esinlendiğini söyledi.
  • AA
  • 05.07.2019 - 12:45
  • Güncelleme : 05.07.2019 - 12:45
  Barış Manço'dan esinlenip tabelalarla selfie çekti

  Çorum'da bir reklam şirketinde çalışan 3 çocuk babası 39 yaşındaki Ahmet Köklükaya, çocukluk yıllarında merhum sanatçı Barış Manço'nun televizyon programı için gittiği illerin tabelalarındaki nüfus rakamına "1" eklemesinden etkilenerek, Türkiye'nin 81 kentine gitmenin hayalini kurdu.

  HARİTA YAPTI

  Mesleği gereği sık sık iş seyahatlerine giden Köklükaya, ziyaret ettiği illerin girişindeki tabelalarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Son selfie'sini Samsun-Ankara karayolundaki Çorum tabelasının önünde yapan Köklükaya, şehir tabelalarıyla yaptığı çekimleri odasının duvarındaki Türkiye haritasında albüme dönüştürdü.

  Barış Manço dan esinlenip tabelalarla selfie çekti #1

  TÜRKİYE'Yİ GEZMEK 6 YILINI ALDI

  Köklükaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 81 ilini dolaşmanın yaklaşık 6 yılını aldığını söyledi. Gittiği şehirlerde tabelaları gördükçe Barış Manço'yu hatırladığını belirten Köklükaya, "Zamanla gittiğim illerde tabelaların önünde selfie yapıp odamdaki Türkiye haritasının üzerine yapıştırmaya başladım. Fırsat buldukça selfie yapmak için seyahat ettim. 90 bin kilometreye yakın yol yaptım. Bazen motorumla, bazen aracımla gittim. Arkadaşlarım zaman zaman gezilerime eşlik etti ancak çoğunlukla yalnız seyahat ettim." dedi.

  Barış Manço dan esinlenip tabelalarla selfie çekti #2

  BARIŞ MANÇO'DAN ESİNLENDİ

  "Çocukluğumda Barış Manço'nun programlarını izlerken her şehre gittiğinde tabelalara '+1' koyduğunu görüyordum. Ben de büyüdüğümde bunu yapmayı hayal ediyordum." diyen Köklükaya, yolculuklar sırasında Türkiye'nin ne kadar harika bir ülke olduğunu keşfettiğini vurguladı.

  Barış Manço'dan esinlenip 81 ilin tabelasıyla 'öz çekim' yaptı VİDEO

  "İLGİNÇ OLAYLAR YAŞADIM"

  Gittiği şehirlerde çok güzel anılar yaşadığını dile getiren Köklükaya, "Yurdumuzun her tarafında insanlarımız misafirperver, hoşgörülü. Gittiğim yerlerde neden seyahat ettiğimi anlattığımda şaşıranlar oldu. İlginç olaylar yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar kurdum ama hiç sorun yaşamadım." değerlendirmesinde bulundu.

  Barış Manço dan esinlenip tabelalarla selfie çekti #3

  "HAKKARİ'YE YAKLAŞIRKEN ALPLER'DE GİBİ HİSSETTİM"

  Köklükaya, gezilerde en çok Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğasına şaşırdığına işaret ederek, "İnsanlar gidip görmeden, doğunun kıraç topraklardan ibaret olduğunu düşünüyor. Ben de öyle zannediyordum ancak özellikle Hakkari'ye yaklaşırken kendimi Alpler'de gibi hissettim. Bölgenin doğasına hayran kaldım. Edirne'den Hakkari'ye kadar ülkemizin tamamını gezdim. Şiir gibi bir ülkede yaşıyoruz. Ege'de berrak sularda denize girebiliyorsunuz. Karadeniz'de doğayla iç içe yaşıyorsunuz. Kars'ta yaylada atlarla koşturuyorsunuz. Mardin'de, Urfa'da tarihi yaşıyorsunuz. İç Anadolu'nun güzellikleri bambaşka." dedi.

  Barış Manço dan esinlenip tabelalarla selfie çekti #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir