Petrol
98.08
-1.53%
Euro
18.4125
-0.65%
Dolar
17.9374
0.00%
Altın
1.036
0.34%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
433.026
-1.35%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Beypazarı Geleneksel Kızak Şenliği'ne hazırlanıyor

  Ankara'nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı'nda bu hafta sonu yarışmalardan oluşan kızak şenliği düzenlenecek.
  • İHA
  • 11.02.2015 - 11:20
  Beypazarı Geleneksel Kızak Şenliği'ne hazırlanıyor

  Beypazarı Geleneksel Kızak Şenliği ne hazırlanıyor #1

  Başkent Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı’nda bu hafta sonu Kızak Şenliği düzenlenecek. Beypazarı Belediyesi, Geleneksel Kızak Şenliği’ni 14-15 Şubat tarihlerinde ilçeye 30 km mesafedeki 1600 rakımlı Karaşar Kirazyanı Yayla mevkiinde yapacak.

  ŞENLİK ALANINA ÜCRETSİZ GİDİLECEK

  Yöresel kıyafetleri, naylon torbalar, şambriyel ve kızakları ile Kirazyanı mevkiinde gerçekleştirilecek şenliğe katılacak ilçe sakinleri, Sabah saat 09.00 itibarı ile otobüslerle şenlik alanına ücretsiz götürülecek.

  ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR DÜZENLENECEK

  Şanliğin, kızak yarışları, en güzel kardan adam, kızak çekme ve halat çekme yarışı, off road gösterileri, canlı DJ performansları ile renkli gösterilere sahne olması bekleniyor.

  Beypazarı Geleneksel Kızak Şenliği ne hazırlanıyor #2

  "TÜM ANKARALILARI DAVET EDİYORUM"

  Kızak Şenliği için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Geleneksel Kızak Şenliğimiz için hazırlıklarımızı tamamlamıştık. İlçemiz tarihi evleri, Osmanlı’dan günümüze yaşatılan mutfak kültürü ile olduğu kadar doğası ve temiz havası ile de göz dolduruyor. 1600 rakımlı Kirazyanı mevkiimizde sürekli kar mevcut ve vatandaşlarımız hafta sonlarını ailecek kızak kayıp, mangal yaparak burada geçiriyorlar. Bugünlerde yoğun kar yağışının başlaması ile 14-15 Şubat tarihlerinde de bu şenliğimizi gerçekleştirme kararı aldık. Kendi araçları ile gidemeyen vatandaşlarımızı otobüslerle taşıyacağız. Gün boyu çay ikramımız ve mangal yakmak isteyenler için köz dağıtımımız olacak. Tüm hemşehrilerimizi özellikle şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşmak isteyen tüm Ankaralıları farklı bir gün geçirmek için bu hafta sonu şenliğimize davet ediyorum" dedi.

  Beypazarı Geleneksel Kızak Şenliği ne hazırlanıyor #3

  KAZANANLARA ÖDÜL VERİLECEK

  14-15 Şubat 2015 Cumartesi ve Pazar günü Beypazarı Karaşar Mahallesi Kirazyanı mevkiinde kızak yarışı, halat çekme, en güzel kardan adam yarışlarında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Şenlik ateşinin yakılacağı alanda etkinlikler 2 gün boyunca sabah 10.00’dan akşam saatlerine kadar devam edecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir