Euro
10.1178
0.59%
Dolar
8.5862
0.71%
Altın
487.77
1.51%
Borsa
1.421
0.19%
Bitcoin
411.097
1.69%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Bisikletli gezginler: Türkiye'de en çok çayı sevdik

  Almanya'dan 6 ay önce dünyanın bisikletle gezilebileceğini göstermek amacıyla yola çıkan iki gezgin, Ağrı'ya ulaşırken, sürekli çay davetlerini sevdiklerini söylediler.
  • AA
  • 25.01.2019 - 22:28
  Bisikletli gezginler: Türkiye'de en çok çayı sevdik

  Ülkelerinden 6 ay önce bisikletle yola çıkıp yaklaşık 4 bin 500 kilometre pedal çevirerek Ağrı'ya ulaşan Almanya uyruklu Maksimilian Jabs ve Nono Konopka, kentte 3 günlük dinlenme molası verdi.

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #1

  BİSİKLETLE DÜNYANIN GEZİLEBİLECEĞİNİ KANITLAMAK İSTİYORLAR

  Ağrı'ya Sivas ve Erzurum güzergahından gelen ve dünyanın bisikletle gezilebileceğini göstermek isteyen gezginler, bu süreçte kentteki bir otelde konakladı.

  Bisikletleriyle şehri dolaşan gezginler, sıfırın altında 20 dereceye kadar düşen soğuk havada donan teller, buz tutan yollar, çatılardan sarkan ve 2 metreyi bulan buz sarkıtları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #2

  AĞRI'DA -20'Yİ GÖRÜNCE KAYDA ALDILAR

  Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Alman gezginler, cep telefonu uygulamasında, Ağrı'da hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derecede olduğunu görüp, kamera ile kayıt altına altı.

  ÇİN'DE BİTİRECEKLER

  Nono Konopka, Almanya'dan bisikletle başladıkları dünya turunu Çin'de tamamlamayı planladıklarını söyledi.

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #3

  "AMACIMIZ FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIMAK"

  Bisikletle birçok farklı ülkeyi gezmelerinin sebebinin farklı kültürleri tanıyıp iç içe geçmek ve dünyanın bisikletle gezilebileceğini göstermek olduğunu belirten Konopka, bu yüzden gezgin olduklarını belirtti.

  "EN ÇOK ÇAYI SEVDİK"

  Konopka, "İstanbul, Kapadokya ve Giresun'u gezdikten sonra Ağrı'ya geldik. Kapadokya'yı çok beğendik, insanları sıcakkanlı. En çok çayı sevdik. İnsanlar sürekli çay içmeye davet ettiler." diye konuştu.

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #4

  "TÜRKİYE'YE HAYRAN KALDIK"

  Maksimilian Jabs ise Ağrılı insanların çok sıcakkanlı olduğunu dile getirerek, Türkiye'ye hayran kaldıklarını ifade etti.

  İnsanların cana yakın olduğunu ancak böylesine soğuk bir şehirle daha önce karşılaşmadıklarını anlatan Jabs, şöyle konuştu:

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #5

  "Kat kat elbise giymemize rağmen halen çok üşüyoruz. Havalar soğuk ancak soğuk havada da bisiklet turunun yapılabileceğini ve insanların kaynaşabileceğini göstermek istiyoruz. Güzergah olarak İran üzerinden Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızistan'a geçip, turumuzu Çin'de tamamlayacağız."

  Bisikletli gezginler: Türkiye de en çok çayı sevdik #6

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir