Petrol
103.95
1.15%
Euro
17.4372
-0.17%
Dolar
17.0051
0.19%
Altın
967.61
0.50%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
342.479
0.41%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Bitlis'te demir ve tahtadan kayak takımı yapan çocuklar

  İmkansızlığın getirmiş olduğu zorlukları, yetenek ve azimleri ile aşmaya çalışan öğrenciler, demir ve tahta parçasıyla yeteneklerini sergiliyor.
  • İHA
  • 26.02.2020 - 10:11
  Bitlis'te demir ve tahtadan kayak takımı yapan çocuklar

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Saklı köyündeki öğrenciler, okuldan geri kalan zamanlarında, demir ve tahtadan yaptıkları kayaklarla karlı tepelerden kayarak eğleniyor.

  Boş zamanlarını değerlendiren çocuklar, beden eğitimi öğretmeni Oğuzhan Ayan'ın yardımı ile yaptıkları kayakları alarak karlı tepelere akın ediyor.

  DEMİR VE TAHTALARLA YETENEKLERİNİ SERGİLİYORLAR

  İmkansızlığın getirmiş olduğu zorlukları, yetenek ve azimleri ile aşmaya çalışan öğrenciler, eski okul sıralarından arta kalan birkaç demir ve tahta parçasıyla yeteneklerini sergiliyor.

  Bitlisli çocukların el yapımı kayak takımları İZLE

  MASA TENİSİ VE RAKET DE YAPIYORLAR

  Eski bir köy enstitüsünü andıran Saklı İlköğretim Okulu öğrencileri, demir kızaktan masa tenisi ve raketlerine kadar her şeylerini kendileri üretiyor.

  Bitlis te demir ve tahtadan kayak takımı yapan çocuklar #1

  TAKIM HALİNDE ÇALIŞIYORLAR

  Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Saklı İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Oğuzhan Ayan, "Öğrencilerimiz kış aylarında zorlu koşullarda eğlence amaçlı kullandıkları kayakları, bizlerde yetenek olarak gördük ve bunu ortaya çıkarttık. Kullandıkları materyal atık sıra demirlerinden ve yaş ağaçtan yapıyorlar. Buna gavik diyorlar. Okulumuzda sadece kayakla yetinmiyoruz. Masa tenisi, futbol, voleybol ve satrançta da aktif takımlarımız var." dedi.

  Bitlis te demir ve tahtadan kayak takımı yapan çocuklar #2

  Bitlis te demir ve tahtadan kayak takımı yapan çocuklar #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir