Euro
10.3734
-0.58%
Dolar
8.862
-0.05%
Altın
501.35
0.46%
Borsa
1.394
0.68%
Bitcoin
388.400
3.81%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi

  Bursa'nın Karacabey ilçesinde Canbalı Deresi'ndeki su seviyesinin, aşırı yağışlardan dolayı yükselmesi üzerine su baskınları meydana geldi. Bölgede bulunan ev ve hayvan damları, sular altında kaldı.
  • İHA
  • 14.01.2019 - 12:12
  • Güncelleme : 14.01.2019 - 12:12
  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi

  Karacabey ilçesinde önceki gün etkili olan sağanak yağış sebebiyle, Canbalı Deresi'nde su seviyesi yükseldi. Ovaesemen ve Çeltikçi arasındaki tarlaların su altında kalması üzerine Karacabey Belediyesi, BUSKİ ve AFAD ekipleri harekete geçti.

  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi #1

  EKİPLER 24 SAAT ARALIKSIZ ÇALIŞTI

  Gün boyu yapılan çalışmalarla, mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı. Ekipler çalışmalarını, 24 saat aralıksız olarak tüm hızıyla sürdürdü. İlçe Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ Müdürü Hakan Kaya ve AFAD ekipleri su taşkını olan bölgeyi inceledi. Jandarma ekipleri, vatandaşların zarar görmemesi için bazı köy yollarını trafiğe kapattı. Ayrıca yola set çeken ekipler, suyun evlere doğru gelmesini engellemeye çalıştı.

  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi #2

  VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

  Sel suları nedeniyle Karacabey Yeni Mahalle'de bulunan bazı evlerin içi su ile dolarken, bölgede bulunan hayvan damları ise sele teslim oldu. Ekiplerin, 24 saatlik çalışmaları neticesinde damlarda bulunan vatandaşlar tahliye edilirken, hayvanlar ise çocuk parklarına alındı. Parklarda yemlemeleri yapılan hayvanların tahliyesi sırasında bir iş makinası batarak, sel sularının arasında kaldı.

  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi #3

  YEMLER SEL SULARINDA KAYBOLDU

  Öte yandan, sel sularının bölgede büyük zarara neden olduğu gözlendi. Bazı vatandaşların damları, traktör, makine ekipmanları sular altına kalırken, damlarda bulunan hayvan yemlerinin ise sel sularına karışarak kaybolduğu öğrenildi.

  Canbalı Deresi taştı, su baskınları meydana geldi #4

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir