Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.796
-1.04%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Çocuk tacizcilerine karşı kimyasal hadım projesi

  Dünyanın en ileri gelen tıp fakültelerinden biri olan Karolinska Enstitüsü, tacizcilere karşı kimyasal hadım projesi üzerinde çalışıyor.
  • Haber Merkezi
  • 08.04.2016 - 09:32
  Çocuk tacizcilerine karşı kimyasal hadım projesi

  Çocuk tacizcilerine karşı kimyasal hadım projesi #1

  İsveç’te benzersiz bir klinik deneme yapılıyor. Amaç, çocukları taciz etme potansiyeli bulunanlara önceden müdahale ederek bunu önlemek. Dünyanın en ileri gelen tıp fakültelerinden biri olan Karolinska Enstitüsü, deneme için 60 kadar cinsel tacizde bulunma potansiyeli taşıyan gönüllü üzerinde çalışacak.

  ÇOCUK TACİZİ OLUŞMADAN ORTADAN KALDIRILACAK

  Dr. Christoffer Rahm başkanlığındaki ekip, bu şahısların çocukları taciz etme riskini bir ilaçla azaltıp azaltamayacaklarını deneyecek. Dr. Rahm, “Şimdiye kadar dikkatler hep polis tarafından ele geçirilen saldırganlara ne yapılacağı üzerinde toplandı. Oysa o aşamada çocuklar zaten zarar görmüş oluyor” dedi. Rahm, bunun yerine çocuk tacizini daha oluşmadan ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  2 YIL TESTOSTERON DÜZEYİ AZALTILACAK

  BBC Türkçe’nin haberine göre deneyde; 60 gönüllü 2 gruba ayrılacak. 2 yıl boyunca gruplardan birine testosteron düzeyini azaltan bir ilaç verilecek.

  KİMYASAL HADIM

  Cinsel suç işleyenleri ilaçla tedavi etmek, daha önce de başvurulan bir yöntem. Bu yöntem, cinsel dürtüleri bastırmakta kullanılıyor. Ancak bu tür tedavilerin suçu daha oluşmadan önleme amacıyla kullanılıp kullanılamayacağı bilinmiyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir