Euro
9.6092
0.03%
Dolar
8.0255
0.23%
Altın
455.3
0.22%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
505.000
-1.56%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Dadaş mucitten kadına şiddeti önleyecek buluş

  Erzurum'da yaptığı buluşlar sayesinde "Dadaş mucit" olarak tanınan Ebubekir Taşbaşı, son olarak kadına şiddeti önleyecek piercing icat etti.
  • İHA
  • 07.04.2015 - 13:34
  Dadaş mucitten kadına şiddeti önleyecek buluş

  mucit

  Erzurum’da yaşayan ve yaptığı birbirinden ilginç icatlar nedeniyle ’Dadaş Mucit’ olarak tanınan emekli elektrik teknisyeni 4 çocuk babası Ebubekir Taşbaşı (52), geliştirdiği son icadıyla "kadına şiddetin" önüne geçmeyi hedefliyor.

  KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇEN PİERCİNG

  Bugüne kadar 23 proje yapan ve son projesinde kadına şiddet konusuna yönelen Taşbaşı, yaptığı özel yapım 'altın piercing' ile erkeklerdeki statik elektriği bir yerde toplayarak kadına şiddetin önüne geçmek istiyor.

  "PİERCİNG OLARAK KULAKLARINA, YÜZLERİNE TAKIYORLAR"

  Televizyonlarda ve gazetelerde kadına şiddet haberlerine sıkça rastlaması üzerine harekete geçtiğini ifade eden Taşbaşı, erkeklerin üzerinde bulunan statik elektriği kadınlara boşaltıp şiddet uygulamaması için böyle bir proje yaptığını söyledi. Ebubekir Taşbaşı, şunları söyledi;

  "Dünyada ve Türkiye’de bayanlara şiddet uygulanıyor. Ben de bu şiddetin önüne geçmek için bir çalışma başlattım. Günümüzde özellikle gençlerin kullandığı piercing ve civa karışımıyla erkeklerde bulunan statik elektriği bir alanda toplayarak kadına şiddeti ortadan kaldırmak istedim. Genel olarak erkeklerde hayat mücadelesinden ve stresten dolayı belli bir statik elektrik oluşmaktadır. İşte bu elektriği üzerlerinden atamayınca bayanlara şiddet uyguluyorlar. İşte ben de kadına şiddet olaylarının önüne geçmek için erkeklerde oluşan bu elektriği dışarıya atmaları amacıyla böyle bir alet geliştirdim. Bu aleti de zaten bayan arkadaşlarımız piercing olarak kulaklarına, yüzlerine takıyorlar.

  Dadaş mucitten kadına şiddeti önleyecek buluş #2

  "ÜZERLERİNDEKİ ELEKTRİKLENMEYİ ATIYOR"

  İşte onlar böyle yaparak üzerlerindeki elektriklenmeyi atıyorlar. Ama erkeklerde böyle bir şey olmadığından dolayı sinirlerini kadınlardan çıkartıyorlar. Bu yaptığımız çalışma sonucunda elde ettiğimiz aleti bayanlara takarak şiddeti azaltacağız. Erkekteki elektriği, bayanlara takılan cihaz bir yerde topluyor. Erkek, kadına yaklaştığı zaman bu alet devreye giriyor ve kadına şiddet önlenmiş oluyor. Bu geliştirdiğim alet sayesinde dışarından sinirli gelen erkek aletin etkisiyle eşine, çocuğuna ve bir başkasına zarar vermiyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir