Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
563.414
1.03%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Deprem anında doğum yaptı

  30 yaşındaki Ayşe Şentürk doğum yaptığı sırada, Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem oldu. Şentürk, ameliyat ekibinin başarılı çalışması sayesinde bebeğini kucağına alabildi.
  • DHA
  • 24.03.2019 - 12:10
  Deprem anında doğum yaptı

  Denizli'nin Acıpayam ilçesinde yaşayan Ayşe (30) ve Muhittin Şentürk (32) çifti, ikinci bebeklerini kucaklarına almak için 19 Mart'ta Acıpayam Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastaneye yatırılan Ayşe Şentürk, sezaryenle yapılacak doğum için ertesi gün sabah saat 09.15'te ameliyata alındı.

  Belden altı uyuşturulan Şentürk'ün ameliyatına başlanıldığı sırada, saat 09.34'te ilçede 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntının ardından hastane, kısa sürede boşaltıldı. Deprem esnasında doğumhanede kısa süreli bir panik yaşanırken doktor, bebeğin sağlığına zarar gelmemesi için operasyonu devam ettirme kararı aldı.

  Deprem anında doğum yaptı #1

  BEBEĞE 'AYLA' İSMİ VERİLDİ

  Ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirilirken, Şentürk de bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadı. Operasyonun tamamlanmasının ardından Şentürk, ambulansla Denizli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 3 kilo 260 gram olarak dünyaya gelen bebeğe, 'Ayla' ismi verildi.

  "DEVAM ETMESELERDİ BEBEĞİ KAYBEDEBİLİRDİM"

  Hayatında daha önce bu kadar büyük bir deprem yaşamadığını kaydeden Ayşe Şentürk, "Çarşamba günü ameliyata girdim. Karnıma ilk kesik atılır atılmaz deprem oldu. Deprem olurken ışıklar gelip gidiyor, sedye, oksijen tüpleri sallanıyordu. Şiddetli sarsıntının ardından doktorumuz ve ameliyathane ekibi, ameliyata devam etme kararı aldı. Devam etmeselerdi bebeğimi kaybedebilirdim." diye konuştu.

  Deprem anında doğum yaptı #2

  DOKTOR VE EKİBİ AMELİYATI TERK ETMEDİ

  Doğum sırasında sarsıntıların sürdüğünü ve hastane çalışanlarının kendisini sürekli sakinleştirmeye çalıştığını kaydeden Şentürk, "Sarsıntı olduğunda korktum ama depremden değil, anne içgüdüsüyle bebeğimi kaybedeceğim korkusu yaşadım. Doktorumuza çok teşekkür ederim. Metanetini korudu ve sakin kaldı, beni de sakinleştirdi. Doktor ve bir hemşire dışındaki operasyon ekibine 'çıkabilirsiniz' denilmesine rağmen beni bırakmadılar. 'Korkma seni bırakmayacağız, seni ve bebeğini kurtaracağız.' deyip beni sakinleştirmeye çalıştılar. Ameliyat bitinceye kadar birkaç sarsıntı geçirdik. Ama çok şükür, hem ben hem de bebeğim sağlıklı bir şekilde ameliyattan çıktık. Yaşadığım tüm korkular, bebeğimi kucağıma alınca geçti." dedi.

  Deprem anında doğum yaptı #3

  KORKU VE MUTLULUĞU AYNI ANDA YAŞADI

  Cam imalatı ustası Muhuttin Şentürk ise "Eşimin kalacağı odayı süslemek için çarşıya inmiştim. O sırada şiddetli bir sarsıntı oldu. O sırada büyük bir korku yaşadım. Herkes sedyeyle dışarı çıkarılıyordu. Eşim ise yoktu. Her önüme gelene eşimi sordum. Onların başına bir şey gelmesinden korktum. Daha sonra durumlarının iyi olduğunu öğrendim, yanlarına gittiğimde bebeğimiz dünyaya gelmişti. En büyük korku ve en büyük mutluluğu aynı gün yaşadım. Onların sağlıklı bir şekilde ameliyattan çıkmasına çok sevindim." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir