Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.913
1.57%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Diyarbakırlı anne oğluna böbreğini verdi

  Diyarbakır'da yaşayan Servet Öncü, böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren oğlu İlmuddin Öncü'ye böbreğini verdi.
  • AA
  • 21.07.2016 - 19:10
  Diyarbakırlı anne oğluna böbreğini verdi

  Servet Öncü, böbrek yetmezliği teşhis edilen ve 3 yıldan bu yana diyalize giren 28 yaşındaki üniversite öğrencisi oğluna böbreğini bağışlamak için Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

  ÖNCE KİLO VERDİ

  Opr. Dr. Nurettin Ay'ın böbrek nakli için diyet yapması gerektiğini belirtmesi üzerine Öncü, doktor kontrolünde 5 kilo verdi.

  Diyarbakırlı anne oğluna böbreğini verdi #1

  BÖBREK NAKLİ YAPILDI

  Gerçekleştirilen başarılı bir cerrahi müdahale ile Öncü'nün bağışladığı böbreği oğluna nakledildi.

  "OĞLUMUN AĞRILARINA DAYANAMADIM"

  Anne Öncü, yaptığı açıklamada, oğlunun böbrek rahatsızlığı nedeniyle kötü günler geçirdiğini, acılarının sona ermesi için böbreğini oğluna verme kararı aldığını söyledi. Kilo sorunu nedeniyle naklin yapılamayacağını duyduğunda çok üzüldüğünü dile getiren Öncü, "Oğlumun ağrılarına dayanamadım. Obezite sorunum vardı. Diyetle bir ayda 5 kilo verdikten sonra nakil yapıldı. Oğlum sağlığına kavuştuğu için mutluyum." dedi.

  Diyarbakırlı anne oğluna böbreğini verdi #2

  "ANNEMİN EMEĞİNİ ÖDEYEMEM"

  İlmuddin Öncü ise annesinin böbreği ile acılarından kurtulduğunu söyledi. Nakil ile sağlık sorunlarının sona erdiğini anlatan Öncü, "En kötü şey su içememekti. Çünkü diyalizde kaldıkça daha hızlı kilo veriyorduk. Bu da vücudu bayağı etkiliyordu. Annemin fedakarlığı ile diyalizden kurtuldum. Annemin emeğini ödeyemem." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir