Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.668
0.85%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı

  Kış mevsiminin gelmesiyle yoğun ilgi gören, Doğu Ekspresi ve Turizm Ekspresi'nde turistlerin biletleri tüketmesi sebebiyle tek kişilik biletler 480 liraya kadar çıktı.
  • İHA
  • 20.12.2019 - 02:46
  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı

  Türkiye’nin en uzun tren yolculuklarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilen Doğu Ekspresi ve Turizm Ekspresi, Ankara’dan başlayıp Kars’ta sona eriyor.

  Erzurum, Erzincan, Sivas ve Kars’a ekspreslerle gelen yolcular, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Kars’tan tekrar Ankara’ya dönüyor.

  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı #1

  YATAKLI VAGONLAR TURİZM EKSPERSİ'NE DAHİL EDİLDİ

  Son yıllarda Doğu Ekspresi'ne artan yoğun ilgi sonucu yataklı vagonlar da iptal edilerek Turistik Doğu Ekspresi'ne dahil edildi. Doğu Ekspresi’ne yoğun ilgi devam ederken, yataklı vagonların Turistik Doğu Ekspresi'ne ilave edilmesi ve Turistik Doğu Ekspresi biletlerinin pahalı olması Doğu Ekspresi’nin yoğun ilgi görmesine neden oluyor.

  Masalsı yolculuğa binlerce bilet talebi VİDEO

  DOĞU EKSPRESİ BİLETLERİ DAHA UCUZ

  Yılbaşının yaklaşması ve kış mevsiminin gelmesiyle birlikte artan talepler bilet fiyatlarına da yansıdı. Doğu Ekspresi'nde biletler 48 liradan satışa sunuluyor. İndirimli bilet almak için Doğu Ekspresi’nde gidiş-dönüş ve ‘genç bilet’ alanlara yüzde 20 indirim sağlanıyor. Söz konusu ‘genç bilet’ indiriminden 13-26 yaş arası gençler faydalanabiliyor.

  Bunun dışında öğretmenlere, askeri yolculara, en az 12 kişilik gruplara, 60 yaş üzeri yolculara, basın kartı ve TCDD çalışanı ya da emeklisi ve eşine de yüzde 20 indirim imkanı sunuluyor.

  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı #2

  TURİZM EKSPRESİ'NDE BİLET FİYATLARI EL YAKIYOR

  Turistik Doğu Ekspresi biletleri ise tek kişi 480 lira, çift kişi 600 liradan satılıyor.

  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı #3

  Doğu Ekspresi kış mevsimiyle yoğun ilgi görmeye başladı #4


  Görüş Bildir