Euro
15.2229
-0.51%
Dolar
13.5207
0.10%
Altın
801.1210
0.08%
Borsa
1942
1.69%
Bitcoin
501.436
8.12%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi

  Londra'ya giden dünyanın en uzun boylu adamı Sultan Kösen, dünyanın en kısa boylu adamı Dangi ile ilk kez bir araya geldi.
  • 13.11.2014 - 13:44
  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi

  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi #1

  "Dünyanın en uzun boylu adamı" unvanını 2 metre 51 santimetrelik boyuyla koruyan Sultan Kösen, Guinness Rekorlar Kitabı'nın 60. yıl dönümü dolayısıyla İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen etkinliğe katıldı.

  EN UZUN ADAM İLE EN KISA ADAM BİR ARADA

  Tarihi parlamento ve Big Ben saat kulesinin yakınında düzenlenen etkinlikte Sultan Kösen, 54,6 santimetreyle "dünyanın en kısa boylu adamı" olan Nepalli Chandra Bahadur Dangi ile ilk kez bir araya geldi. Basının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Kösen ile Dangi el sıkıştılar ve gazetecilere poz verdiler.

  DÜNYANIN EN UZUN VE EN KISA ADAMI YAN YANA

  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi İZLE

  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi #2

  "REKORUMU KİMSEYE KAPTIRMIYORUM"

  Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan 32 yaşındaki Sultan Kösen, "5 yıldır Guinness Rekorlar Kitabı'ndayım, rekorumu kimseye kaptırmıyorum. Burada ülkemizi, Mardin'imizi her yere tanıtıyoruz. Burada şerefle, gururla güzel ülkemi temsil ediyorum" dedi. Londra'yı çok sevdiğini dile getiren Kösen, Türkiye'den daha fazla destek ve ilgi görmeyi beklediğini söyledi. Bu akşam Türkiye'ye dönecek Sultan Kösen, "Burada bana ilgi çok büyük, bu çok hoşuma gidiyor ve beni mutlu ediyor. Bir Türk olarak burada ülkemizi, vatanımızı temsil etmek boynumuzun borcudur" diye konuştu.

  Dünyanın en uzun ve en kısa adamları bir araya geldi #3


  Görüş Bildir