Petrol
112.69
1.54%
Euro
17.5931
0.38%
Dolar
16.6617
0.82%
Altın
976.67
0.81%
Borsa
2528
-0.05%
Bitcoin
351.992
-0.33%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Facebook'ta yazılı olmayan 16 kural

  Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen Facebook'un ayzılı olmayan ama çok bilinen kuralları..
  • 11.02.2014 - 00:50
  Facebook'ta yazılı olmayan 16 kural

  Facebook ta yazılı olmayan 16 kural #1

  Dünyada milyonlar insanın kullandığı sosyal paylaşım sitesi Facebook, zamanla kendi kurallarını da oluşturdu. Bu hem sitenin kurumsal kuralları, hem de kullanıcıların oluşturduğu "yazılı olmayan" kurallar.

  İşte Habertük'ün derlemesiyle, birçok facebook kullanıcısının bildiği ve uyguladığı o kurallar..

  1-) Komşuda pişer bize de düşer ve eve gelen tabak boş gönderilmez cümlelerinin Facebook karşılığı; beni beğen ki seni beğeneyim!

  2-) Doğum gününüzü kutlayan facebook kullanıcı sayısının artması için doğum günü olan arkadaşlara soğuk, basit ve mecburi mesajlar atmak...
  Nice senelere cnm
  DoĞum GüNüN KuTLu OLSuN!
  İyi ki Doğdun!

  3-) Her fotoğrafın altında olmazsa olmaz yorumlardan sizin de çeşitli kullanıcılara 57567453 tane yorum yapmış olmanız gerekir ki, siz fotoğraf paylaştığınızda 575756585 saçma sapan yorumunuz olsun...

  Cnm çk gzl ckmssn ya
  Süpersin
  Manken mübarek
  Hatun taş
  Yerim seni ben
  Fotoğrafı çekende pek maharetliymiş
  Abi yakıyosun
  Maşallah Allah nazarlardan saklasın
  Bla bla bla...

  4-) Yemek fotoğrafı paylaşıldığında "afiyet olsun" , sevgili fotoğraflarının altına da " Allah mutlu etsin" yorumları kesinlikle yapılmalıdır. İnanılır ki, "afiyet olsun" denilmezse o yemek boğazda kalır, mutluluk dilekleri olmazsa o çift yakın zamanda ayrılır.

  5-) İmla kurallarına uyulması Facebook kullanıcıları açısından kahkaha ile gülünme tepkisi alır.

  6-) Yorumlaşma uzadığı anda son yorumu beğenmek "seni ipliyorum ancak bu konu çok uzadı artık kapatmalıyız" anlamına gelir. Kalp kırılmadan yorum kesilmiş olur.

  7-) Paylaşılan herhangi bir şeyi beğenip siz de paylaşmak istediğinizde şu yorumları yapmazsanız emin olun çarpılacaksınız;
  Canım izninle bunu çalıyorum.
  Çaldım tatlım
  Hırsızım ben insanların umutlarını, hayallerini ve paylaşımlarını çalarım.

  8-) Bir zamanlar Facebook'ta yaptığınız tüm paylaşımları görmesini istediğiniz sevgilinizden ayrıldıysanız, yapmanız gereken tek şey sevgiliyi engelleyerek bütün paylaşımlarınızdan onu mahrum etmenizdir. Facebook cezalandırma sistemi iş başında...

  9-) Havalı bir Facebook kullanıcısı olmak için herkese açık paylaşım yapmamak öncelikli kuraldır. Zırnık koklatmamalısınız ki insanlar sizi merak edip eklesin ve siz de kabul etmeyin.

  10-) Kaliteli bir facebook kullanıcısı kesinlikle kendi beğenilerini beğenmez. Kendi kendini beğenen insan, egoludur, egosu onu ezik bir hale getirir. O kadar beğenilmeye ihtiyacı vardır ki, önce kendi kendini beğenir.

  11-) Kızdığınız sevgiliniz veya arkadaşınıza Facebook üzerinden laf sokmak, Facebook kullanım kurallarının olmazsa olmazıdır.

  12-) Facianın diğer ismi; Akraba yorumları
  Oğlum sen ne kadar büyümüşsün
  Annene selam söyle
  Babasının kızı

  Gittikçe annene benziyorsun...

  13-) Facebook'ta kız tavlamanın birinci kuralı, hedefin bütün fotoğraflarının istisnasız beğenilmesidir. Paylaşımlar, aslanın geyiği beklediği gibi beklenir ve tam zamanında like butonuna basılır.

  14-) Sevgiliniz varsa ve ortak Facebook hesabı açmıyorsanız kısaca eziksiniz. İnsanlar ilişkinizi ciddiye almazlar. Arkanızdan "hala ortak hesap açmamışlar, kesin ayrılır bunlar" yorumları yapılır.

  15-) Oyun isteklerinizle arkadaşlarınıza hayatı zehir etmeniz gerekir.

  16-) Kibar bir Facebook kullanıcısı olarak, arkadaşınızın paylaşımını paylaşmak isterseniz, öncelikle o paylaşımı beğenmelisiniz. Siz kibarsınız. Lütfen bunu unutmayın!


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir