Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
316.055
0.94%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Güvercinlerini öldüren atmacayı yakalayıp görüntüledi

  Kocaeli'de Yusuf Özdemir, 1 ayda 20 güvencinini öldüren atmacayı kurduğu tuzakla yakalarken; atmacayı görüntülediği video, sosyal medyada ilgi çekti.
  • DHA
  • 18.12.2019 - 23:41
  • Güncelleme : 18.12.2019 - 23:41
  Güvercinlerini öldüren atmacayı yakalayıp görüntüledi

  Körfez ilçesinde Yusuf Özdemir, bir süre önce çalıştığı yerin bahçesine güvercin kümesi kurdu. Yaklaşık 1 ay önce Özdemir'in güvercinleri, bir atmaca tarafından saldırıya uğramaya başladı. 20 güvercini atmaca tarafından öldürülen Yusuf Özdemir, kuşlara saldıran atmacayı tuzak kurup, yakaladı.

  Güvercinlerini öldüren atmacayı yakalayıp görüntüledi

  "NASIL DA İRİ İRİ BAKIYOR, SENİ YARAMAZ SENİ"

  Bacağından ipe bağlanan atmacayı cep telefonuyla görüntüleyen Yusuf Özdemir, hayvana, "Ne haber? Seni nasıl yakaladım? Güvercinlerimi mi yedin sen? İşte adamı böyle yakalarlar, hadi uç da göreyim seni. Nasıl da iri iri bakıyor. Seni yaramaz seni, hadi uçabiliyorsan uç" dedi. Atmacanın, Özdemir'in söylediklerinin üzerine suratına bakıp, gözlerini büyütmesi ilgi çekti

  Özdemir, atmacayı patronuna verip İstanbul'a götürttü. Atmaca burada serbest bırakılırken, Özdemir'in çektiği görüntüleri de sosyal medyaya yükledi.

  Güvercinlerini öldüren atmacayı yakalayıp görüntüledi #1

  "HAYVANA ZARAR VERMEYECEK TUZAK KURDUM"

  Güvercinlerine dadanan atmacanın yaklaşık 20'sini öldürdüğünü söyleyen Yusuf Özdemir, "Bu atmaca, geçen seneden bu yana başımıza musallat olmuştu. Geçen sene de 6-7 tane güvercinimizi kaptı. Bir sürü tuzak kurduk ama yakalama konusunda başarılı olamadık. Bu sene de musallat olmaya başladı 20 güvercinimi daha yedi. 28 güvercinimden 8 tane güvercinim tek kaldı. Yeniden tuzak kurduk sonunda yakalamayı başardık. Hayvana zarar vermeden misina ile tuzak kurmuştum. Yakaladıktan sonra patronuma verdim ve İstanbul civarında bir yere bırakmasını söyledim. O da aldı atmacayı, İstanbul yakınlarında bir yerde doğaya bıraktı," dedi.

  Güvercinlerini öldüren atmacayı yakalayıp görüntüledi #2

  "SONUÇTA O DA DOĞANIN BİR PARÇASI, KIZAMAYIZ"

  Atmacayı yakaladıktan sonra kendisiyle sohbet ettiğini ifade eden Yusuf Özdemir, şunları söyledi:

  "Atmacayı yakalamakta çok zorlandım, beni bayağı zorlamıştı. Ben atmacayı yakaladıktan sonra espri olsun diye sohbet ettim. Sonuçta bu doğanın bir parçası, ona bir şey yapamayız, kızamayız. Yakaladım hayvanı ve başka yere gönderdim. İnşallah bir daha bu tarafa gelmez."


  Görüş Bildir