Euro
10.0877
0.47%
Dolar
8.4948
0.24%
Altın
493.8
-0.04%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
332.147
3.08%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Hacılar şeytan taşladı

  Hacılar şeytan taşladı

  Hac görevini tamamlayan Müslümanlar, Kurban Bayramı'nın ikinci ve üçüncü günlerinde Cemerat'ta "küçük, orta ve büyük şeytan"a yedişer taş attı.
  • AA
  • 13.08.2019 - 15:08

  Kurban Bayramı arifesinde Arafat vakfesinin ardından akşam saatlerinde Müzdelife'ye giderek vakfeye duran, buradan da yürüyerek Cemerat'a geçen ve "büyük şeytan" olarak ifade edilen "Akabe cemresi"ne 7 taş atan Müslümanlar, daha sonra Kabe'de ziyaret tavafı ve sa'yi gerçekleştirdi. Tıraş olduktan sonra ihramdan çıkan Müslümanlar hacı olmuştu.

  Hacılar şeytan taşladı VİDEO

  BAYRAMIN İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ GÜNÜ ŞEYTAN TAŞLANIYOR

  Kutsal topraklarda bulunan ve 80 bini Türk kafilelerinden oluşan 3 milyon civarındaki hacı, bayramın ikinci ve üçüncü gününde ise şeytan taşlamayı sürdürdü.

  Otellerinden kafileler halinde Cemerat bölgesindeki şeytan taşlama alanına yürüyerek giden hacılar, görevlilerin yönlendirdiği bölgeden taşlama alanına geçti.

  Hacılar, ikinci ve üçüncü gün Cemerat'ta sırayla "küçük, orta ve büyük şeytan"a Müzdelife ve Arafat bölgelerinden topladıkları yedişer taş attı. Hacıların üçüncü gün şeytan taşlaması sürüyor.

  Hacılar, tavafın yanı sıra namaz kılıp Kur'an-ı Kerim okuyor, dua ediyor.

  Hacılar şeytan taşladı #1

  MEDİNE'YE GİDECEKLER

  Önce Mekke'ye gelen hacılar yarından itibaren kafileler halinde Medine'ye gitmeye başlayacak.

  Kutsal topraklara Medine'den giriş yapan bazı kafileler ise bu hafta Mekke'ye veda ederek, Cidde'den hava yoluyla memleketlerine dönecek.

  Hacılar şeytan taşladı #2

  Hacılar şeytan taşladı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir