Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.249
-2.11%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı

  Emekli Astsubay Erkan İlter, pankreas ameliyatı sonrası yaşadığı sorunlar üzerine, iş yerinin terasında sağa sola yatışlarla yatalak hastaların hayatını kolaylaştıracak ortopedik yatak geliştirdi.
  • İHA
  • 20.05.2020 - 22:28
  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı

  Sivas'ta yaşayan emekli Astsubay Erkan İlter, pankreas ameliyatı olmasının ardından hasta yatağında hareket etmekte güçlük çekti. Hasta yatağında yaşadığı sorunlar üzerine çalışmalara başlayan İlter, iş yerinin teras kısmında benzerlerinden farklı olarak sağa ve sola yatış sağlayan ortopedik yatak geliştirdi.

  YATALAK HASTALARA ÇARE OLARAK ÜRETTİ

  Geliştirdiği yatak ile yatalak hastaların kan dolaşımının yavaşlaması sorununa ve baskı sonucu yara oluşumuna çözüm getirecek İlter, çalışması için Türk Patent ve Marka Kurumu’na da patent başvurusunda bulundu. Geliştirdiği ürünün piyasa değerinin üçte bir fiyatına mal ettiğini belirten emekli asker, patent almasının ardından seri üretime geçeceğini söyledi.

  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı #1

  "HASTA, KUMANDA İLE DE HAREKKET ETTİREBİLİR"

  Pankreas ameliyatı olmasının ardından yaklaşık 1 yıllık süreçte yatağı geliştirdiğini belirten İlter, şunları söyledi:

  “Yatağa bağımlı hastaların ve yakınlarının en büyük sıkıntısı olan hareketsizlik, hareketsizlikte bazı yaralarına neden olmaktadır. Bende ameliyat olduğum dönemlerde yaşadığım sıkıntılardan dolayı bir eksiklik olduğunu fark ettim ve böyle bir yatak yapma ihtiyacı duydum. Atölyemin olmadığından dolayı şuan ki pansiyonumuzun teras katını atölye olarak kullandım."

  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı #2

  "Piyasa değeri çok yüksek olan bu yatağı tahminlerin baya altında üçte bir fiyatına mal ettim. 12 Bin lira civarında olan bu tür yatağı ben 4-5 Bin lira civarında rakama mal etmiş oldum. Fakat buradaki en önemli özellik mevcut yaralarda olmayan sağa ve sola dönüşün olmasıdır. İstenilirse el kumandasıyla istenilirse de otomatik kontrolle yapılabilmektedir. Hastanın yakını olmadan herhangi bir müdahale olmadan da kendi başına sağa ve sola dönerek istenildiği kadar bekleyerek kan dolaşımını hızlandırmaya yaramaktadır. Bu ürünün patent müracaatını yaptım, yakın zamanda sonuçlanacak. İlk fırsatta da seri üretime geçerek piyasaya girmek istiyorum."

  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı #3

  Hastalığında aklına koyduğu özel yatağı yaptı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir