Petrol
95.08
0.17%
Euro
18.2689
0.15%
Dolar
17.9335
0.12%
Altın
1.021
-0.10%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.123
0.93%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi

  Zonguldak'ta inşaat kazısında işçilerin bulup hurdacıya sattığı top mermisini hurdacı, polislere teslim etmeden tokmakla test etti.
  • DHA
  • 10.01.2020 - 16:13
  • Güncelleme : 10.01.2020 - 21:13
  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi

  Zonguldak'ta önceki gün Kilimli Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının yan tarafında yapılan ek bina inşaatı için yapılan temel kazısı sırasında işçiler iki top mermisi buldu.

  İşçiler toprakla kaplı paslanmış top mermilerini hurda olarak sattı. Bölüm Mahallesi'ndeki hurdacıya iki top mermisini bırakan işçiler, parasını daha sonra almak için anlaştı.

  HURDACI EKİPLERE TESLİM ETMEK İSTEMEDİ

  Top mermilerini görenler, bomba olduğunu anlayarak Kilimli Belediyesi ekiplerine haber verdi. Belediye ekiplerinin almak istediği top mermilerini hurdacı Veysel Türker vermek istemeyince polise haber verildi.

  Gelen polis ekibince yapılan incelemenin ardından top mermileri emniyete götürdü. 1. Dünya Savaşı sırasında Zonguldak'ı işgal etmek isteyen ve limana gelen Rus savaş gemilerince bırakıldığı tahmin edilen iki top mermisi, bomba imha ekiplerince öğle saatlerinde boş arazide polis gözetiminde patlatıldı.

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #1

  ''TOKMAKLA VURDUM''

  Hurdacı Veysel Türker ise yaşadığı süreci şöyle anlattı: "Karakolun dibinde kazı yapıyorlardı. Ben iş makinesinin ucuna takılan kırıcı sandım.1. Dünya Savaşından kaldığını sizden öğrendim. Tarttık kantara koyduk. Parasını ertesi gün veririm dedim. Adamlar gitti. Dışarıda biri görmüş. Belediye ekipleri geldi antika diye istediler ben vermedim. Birazdan polis gelecek dediler. Geldiklerinde bu bomba dediler. Nereden belli dedim. Tokmakla vurdum ona hatta. Bilsem tokmakla vurmam. Bomba uzmanları geldi. Daha sonra aldılar kepçeyle, imha edeceğiz diye."

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #2


  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #3

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #4

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #5

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #6  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #7

  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #8  İşçilerin hurdacıya sattığı top mermisi imha edildi #9


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir