Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.246
-1.74%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  İstanbul'un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE

  İstanbul ilk ve tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç, trafikte korkusuzca direksiyon sallıyor.
  • 19.08.2014 - 11:38
  İstanbul'un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE

  İstanbul un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE #1

  İstanbul'da İETT ve halk otobüsleri son dönemde kazalar ve 10 numara yağ iddialarıyla gündeme gelirken, kentin tek kadın otobüs şoförü korkusuzca direksiyon sallıyor.

  İstanbul'un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE

  İSTANBUL TEK KADIN OTOBÜS ŞOFÖRÜ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Otobüs A.Ş. denetiminde çalışan Şengül Tunç, 40 yaşında ve bir çocuk annesi. Çocuk yaşta başlayan araba sevgisini mesleğe dönüştüren Tunç, ilk kez Düzce Belediyesi’nde şoförlük mesleğine başladı. 4 yıl Düzce’de otobüs şoförü olarak çalıştıktan sonra İstanbul’a geldi. Şuan Taksim- Çıksalın otobüs hattında görev yapan Şengül Tunç "İstanbul’daki tek kadın otobüs şoförü" olma unvanını taşıyor.

  BAYAN OLMAMIN TRAFİKTE BENİM İÇİN OLUMSUZ BİR YANI YOK

  İstanbul’da otobüs şoförlüğü yapmanın çok basit olduğunu belirten Şengül Tunç, “Dışarıdan bakıldığı zaman otobüs şoförlüğü havalı gözüküyor. 10 yıldır şoförlük yapıyorum, bu işten emekli olmayı düşünüyorum. İşimi çok seviyorum, sevmesem bu işi zaten yapamam. Bayan olmamın Trafikte benim için olumsuz bir yanı yok, genelde olumlu tarafı var. Otobüs şoförlüğü Eğlenceli güzel bir iş, kimseye muhtaç kalmadan para kazanıyorum. Bir anne olarak en şefkatli otobüs şoförü olduğumu düşünüyorum’’ dedi.

  İstanbul un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE #2

  HİÇBİR OTOBÜS ŞOFÖRÜ KİMSENİN CANINA KASTETMEZ’

  Son zamanlarda yaşanan otobüs kazaları hakkında konuşan Tunç, şunları söyledi;

  "Otobüs kazalarının kesinlikle otobüs şoförlerinin yaptığı bir hatadan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Eğer araştırılırsa bu kazalar başka bir sebepten olduğu ortaya çıkacağını düşünüyorum. Bende otobüs şoförü olduğum için biliyorum hiç bir otobüs şoförü ne kendi canına nede bir başkasının canına kastetmez. Otobüs şoförü olmak için çok zorlu bir eğitimden geçiyoruz."

  ŞOFÖR NEBAHAT GERÇEK OLDU

  İstanbul'un ilk ve tek otobüs şoförü olan Tunç, 1960 yılında Yeşilçam'ın efsanesi haline dönüşen Şoför Nebahat filmini akıllara getirdi. Senaryosunu Atilla İlhan, Atıf Yılmaz ve Metin Erksan'ın yazdığı bu filmde şoförlük yapan Nebahat isimli kadın başroldeydi.. Aradan 54 sene geçti, şoför Nebahat gerçek oldu.. 

  İstanbul un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE #3

  HAYALİ: AVUSTURYA HOHENEMS'E KADAR OTOMOBİLLE GİTMEK

  Diğer yandan Şengül Tunç'un en büyük hayalinin bir gün doğduğu şehir olan Avusturya’nın Hohenems şehrine kadar kendi kullandığı otomobille gidebilmek..

  İstanbul un tek kadın otobüs şoförü Şengül Tunç İZLE #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir